Pierwszy z trzech meczów na wyjeździe

AKTUALNOŚCI, MECZE

Rozpoczynamy wyjazdowy maraton meczów PlusLigi. W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozegramy trzy spotkania na wyjeździe, kolejno w Jastrzębiu-Zdroju, Iławie i Lublinie. Pierwsze z nich już jutro.

Po środowym meczu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle nie mieliśmy wiele czasu na odpoczynek. Dziś rano wyruszyliśmy w drogę na Górny Śląsk, gdzie już jutro czeka nas mecz 12. ligowej kolejki. Tym razem zmierzymy się z wicemistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem.

Jastrzębianie to jak dotąd jedyna niepokonana drużyna w PlusLidze. Na swoim koncie ma komplet 33 punktów, zdobyty w 11 rozegranych meczach. W tym sezonie JW przegrał tylko trzy sety. Najmocniejszym punktem naszego jutrzejszego rywala jest atakujący Stephen Boyer, który otrzymał już 5 statuetek MVP i jest najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole jastrzębian.

Grafik meczowy, zarówno nasz jak i jastrzębian, w ostatnim czasie jest niezwykle napięty. Miedziowi grali ostatni mecz w środę z mistrzem Polski, a siatkarze z Górnego Śląska dzień później w Suwałkach. – Teraz potrzebna będzie regeneracja – mówił po meczu z ZAKSĄ nasz środkowy Paweł PietraszkoNa pewno łatwo nie będzie, bo Jastrzębie to bardzo trudny teren. Musimy zaryzykować właściwie w każdym elemencie i zobaczymy, jak to się potoczy – zakończył.

Nasz wyjazdowy mecz z wicemistrzem Polski zaplanowany jest na najbliższą sobotę na godzinę 17:30. Transmisję telewizyjną jak zawsze przeprowadzi Polsat Sport.

12. kolejka PlusLigi 2022/2023

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin

26.11 (sobota), godz. 17:30, HWS w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Jana Pawła II 6, Jastrzębie Zdrój