Początek przygotowań już 8. sierpnia!

AKTUALNOŚCI

W drugim tygodniu sierpnia ekipa Cuprum Lubin spotka się po raz pierwszy w nowym składzie, aby zainaugurować przygotowania do sezonu 2016/2017.

Od początku przygotowań zespół poprowadzi dwóch szkoleniowców Gianni Cretu i Marcin Mierzejewski, którzy będą mieli do dyspozycji niemal wszystkich polskich siatkarzy. Zabraknie jedynie Grzegorza Łomacza, który razem z reprezentacją Polski przebywa w Brazylii, gdzie już 7. sierpnia rozpocznie walkę w Igrzyskach Olimpijskich! Z ekipy obcokrajowców z drużyną będzie od początku jedynie Marcus Böhme. Pozostali siatkarze – Keith Pupart, Robert Täht i Rafael Koumentakis – razem ze swoimi reprezentacjami przygotowują się do wrześniowych turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy 2017.

Początkowy etap pracy zespołu Cuprum zaplanowany został w miejscowych obiektach. Siatkarze będą mieli do dyspozycji swoją halę, siłownię, basen czy boisko do siatkówki plażowej. O ich przygotowanie fizyczne do trudów sezonu 2016/17 ponownie zadba Mirko Fasini.

15. sierpnia w Lubinie pojawi się prowadzona przez trenera Cretu reprezentacja Estonii, która odbędzie u nas w mieście miesięczne zgrupowanie przed turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy, korzystając z dobrej, miejscowej infrastruktury sportowej. W tym czasie szkoleniowiec Cuprum będzie również prowadził treningi ze swoim zespołem ligowym. Niemniej jednak dla reprezentacji Estonii zaplanował dodatkowo sparingi z ekipą Belgii.

Nadal nie wiadomo, kiedy drużyna „miedziowych” pojawi się w Lubinie w komplecie. Naszych obcokrajowców czekają bowiem pod koniec września ważne turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy 2017. Rafael Koumentakis i jego reprezentacja rozegrają mecze w Grecji (16-18.09) oraz w Belgii (22-25.09). Robert Täht i Keith Pupart o udział w mistrzostwach starego kontynentu zawalczą z kolei w Rumunii (15-17.09) i w Czechach (23-25.09).

Mimo, że w niepełnym składzie lubinianie mają już zaplanowane turnieje kontrolne we wrześniu. Zespół Cuprum najpierw rozegra na własnym parkiecie II Memoriał Jana Rutyńskiego. Trzy zespoły, które oprócz gospodarzy zobaczymy w hali Regionalnego Centrum Sportowego, zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Na pewno jednak będzie, na co popatrzeć! Następnie 16-17. września nasi siatkarze pojadą do Berlina, gdzie planowane są sparingi z tamtejszą ekipą Berlin Recycling Volleys. Z kolei pod koniec miesiąca zawodnicy Cuprum pojadą do Radomia, gdzie w dniach 23-25. września wezmą udział w turnieju organizowanym przez miejscowy zespół Cerradu Czarnych.

Plan przygotowań do kolejnego sezonu jest więc mocno wymagający. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. PlusLiga powiększona o dwa kolejne zespoły będzie ponownie stawiała przed naszymi siatkarzami najwyższe wymagania. Jesteśmy jednak pewni jednego – motywacji na pewno naszym chłopakom nie zabraknie :)

Skład Cuprum Lubin na sezon 2016/2017
Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Maciej Gorzkiewicz
Atakujący: Mateusz Malinowski, Łukasz Kaczmarek
Środkowi: Marcus Böhme (GER), Dawid Gunia, Piotr Hain, Adam Michalski
Przyjmujący: Keith Pupart (EST), Robert Täht (EST), Rafael Koumentakis (GRE), Igor Grobelny (BEL)
Libero: Paweł Rusek, Marcin Kryś

I trener: Gheorghe „Gianni” Cretu
II trener: Marcin Mierzejewski
Trener przygotowania fizycznego: Mirko Fasini
Fizjoterapeuta: Mateusz Kowalik
Statystycy: Alar Rikberg, Szymon Kostecki
Kierownik drużyny: Justyna Róg