Podsumowanie fazy zasadniczej sezonu 2020/2021

AKTUALNOŚCI

Sezon 2020/2021 był zupełnie inny niż to, co znaliśmy do tej pory. Brak kibiców na trybunach, odwołane mecze, przerwy w grze i treningach. Na szczęście cali i zdrowi dotrwaliśmy do końca fazy zasadniczej. Podsumujmy tę główną część sezonu.

Sezon 2020/2021 rozpoczęliśmy 12 września 2020 meczem z PGE Skrą Bełchatów. Było to bardzo zacięte spotkanie, ale ostatecznie triumfowali nasi przeciwnicy. W drugiej rundzie udanie im się zrewanżowaliśmy, wygrywając na terenie rywala 3:0. W tym sezonie możemy pochwalić się również zwycięstwem nad Asseco Resovią Rzeszów oraz nad Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Pierwsza runda nie była dla nas zbyt łaskawa. – Pierwsze osiem spotkań nie dało nam realnych szans na ósemkę – ocenia Kamil Maruszczyk. Jednak im bliżej końca sezonu, tym gra naszej drużyny wyglądała lepiej. Runda rewanżowa, w której zwyciężyliśmy 7 meczów (dwa przegraliśmy po walce w tie-breaku), otworzyła nam furtkę do walki o play-offy. – W drugiej części sezonu pokazaliśmy, że możemy mierzyć się z najlepszymi – mówi nasz przyjmujący.

Faza zasadnicza w liczbach

By zagrać w play-offach niestety trochę nam zabrakło i ostatecznie fazę zasadniczą kończymy na miejscu 11. z dorobkiem 30 punktów. Na swoim koncie mamy 10 zwycięstw i 16 przegranych. Łącznie rozegraliśmy 101 setów, zdobywając w nich 2216 punktów.

Sześciokrotnie o zwycięstwie decydował tie-break. Trzy razy wygrana była po naszej stronie, a trzy razy po stronie przeciwnika. Najdłuższe spotkanie zagraliśmy u siebie 5 grudnia 2020 roku z Treflem Gdańsk. Trwało aż 2 godziny 31 minut. Zaś najdłuższy set miał miejsce w Nysie, gdy pokonaliśmy Stal 31:29. Graliśmy wtedy 41 minut.

W całym sezonie zaserwowaliśmy 123 asy serwisowe, co daje 4,73 asa na mecz. Postawiliśmy też 211 bloków, czyli średnio 8,12 bloków w jednym spotkaniu.

Statystyki indywidualne

Najlepiej punktującym w naszej drużynie jest Ronald Jimenez, który wystąpił we wszystkich meczach. Zdobył 453 punkty, w tym 24 zagrywką i 25 blokiem. Najwięcej (31 oczek) zanotował w starciu z MKS-em Będzin. Jeśli chodzi o zagrywkę, to niedościgniony jest Miguel Tavares. Na stronę rywala posłał 36 asów serwisowych. Najlepiej blokujący to Dawid Gunia (35 razy zatrzymał rywala na siatce) oraz Wojciech Ferens (34 bloki).

Gramy o 11. miejsce

O 11. pozycję w sezonie 2020/2021 zagramy z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Odbędzie się to w ramach dwumeczu. Gospodarzem w pierwszym starciu będzie niżej notowana drużyna, czyli w tym wypadku radomianie. Mecz rewanżowy będzie miał miejsce u nas w hali RCS Lubin. Przy ewentualnym stanie rywalizacji 1:1 rozegramy „złoty set” do 15 punktów. Wkrótce podamy szczegółowy terminarz tych spotkań.