Polacy z brązowym medalem mistrzostw świata U-21!

AKTUALNOŚCI

Zakończyły się mistrzostwa świata do lat 21, rozgrywane we Włoszech i Bułgarii. Polska reprezentacja spisała się w nich na medal! A konkretnie brązowy. Gratulujemy wszystkim, a w szczególności naszemu przyjmującemu Michałowi Gierżotowi!

W grupie Polacy B pokonali wszystkich rywali: Kubę (3:1), Bahrajn (3:0) i Bułgarię (3:1). Michał Gierżot był niekwestionowanym liderem swojego zespołu. Biało-czerwoni z pierwszego miejsca awansowali do kolejnego etapu, trafiając do grupy F razem ze światowymi potęgami jak Rosja, Brazylia i ponownie Bułgaria. Dwie ostatnie drużyny pokonali bez problemu, ale starcie z Rosjanami nie należało do najłatwiejszych. Mimo dobrego rozpoczęcia ostatecznie Polacy zanotowali pierwszą porażkę, ale nie przeszkodziło im to w kontynuowaniu walki o medal.

W półfinale nieszczęśliwie trafili na Włochów, czyli ekipę, która ostatecznie zdobyła złoty medal MŚ U-21. Polacy walczyli o brąz, ale w tym już nic nie stanęło im na drodze, bo w pięknym stylu pokonali Argentynę 3:0. Ogromne gratulacje dla całej drużyny, a zwłaszcza dla kapitana Michała Gierżota!

Półfinał:

Polska – Włochy 2:3 (25:20, 25:20, 25:11, 25:20, 15:12)

Mecz o 3. miejsce:

Polska – Argentyna 3:0 (25:16, 25:14, 25:19)