Polska U20 wicemistrzem Europy!

Zakończyły się mistrzostwa Europy do lat 20. Polacy w finale zmierzyli się z gospodarzami turnieju Włochami, którzy po pięciosetowej walce zdobyli złoty medal. Rozgrywający Kajetan Kubicki został wybrany do dream teamu turnieju!

Do ostatniej fazy – finałowej – awansowały cztery najlepsze ekipy rozgrywek: Włochy, Belgia, Polska i Bułgaria. W półfinale Biało-czerwoni zmierzyli się z Belgami, a Włosi z Bułgarami. W żadnym z tych meczów nie został rozegrany tie-break. Kadra Polski łatwo pokonała rywala 3:0. W sobotę wieczorem więc stało się jasne, że walka o złoto rozegra się między Polską a Włochami.

Finał był niezwykle zacięty, choć z początku wydawało się, że to gospodarze turnieju szybko postawią na swoim. Po dwóch partiach wygrywali już 2:0. W trzecim secie walka toczyła się do samego końca, bo Polacy nie zamierzali odpuszczać. Wyrwali seta z rąk przeciwnika 26:24 i doprowadzili do tie-breaka. Tam niestety do gry wrócili Włosi, końcąc rozgrywki ze złotym medalem.

W mistrzostwach Europy do lat 20 brało udział dwóch Miedziowych zawodników: Dominik Czerny i Kajetan Kubicki – rozgrywający, którego wybrano do drużyny marzeń turnieju. Jesteśmy bardzo dumni z chłopaków i z niecierpliwością czekamy na nich w Lubinie!