Pomóż Kamili i innym – 8 i 9 listopada 2014 – Lubin

AKTUALNOŚCI, WARTO POMAGAĆ

Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie informacji oraz wzięciu udziału w akcji „Pomóż Kamili i Innym”, która odbędzie się:
• 8 listopada, Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego, ul. Odrodzenia 21, godz.:10.30-14.30, Lubin
• 8-9 listopada, Galeria Cuprum Arena, ul. gen. W. Sikorskiego 20, godz.: 10.00-16.00, Lubin

Akcja ma na celu rejestrowanie potencjalnych dawców szpiku, których potrzeba bardzo wielu, żeby pomóc ludziom takim jak Kamila cieszyć się życiem przez kolejne lata. Nasza bohaterka o sobie samej mówi tak:

„Mam na imię Kamila i jestem 36-letnią mieszkanką Lubina. Mam troje dzieci: Martynkę, Nikolę i Dorianka. O mojej chorobie dowiedziałam się 5 miesięcy temu, kiedy to niespodziewanie zasłabłam i w tym samym dniu okazało się, że jestem chora na ostrą białaczkę szpikową, a mój stan zdrowia jest krytyczny. Od tego dnia cały czas jestem w szpitalu i walczę o życie. Lekarze nie dawali mi na początku żadnych szans. Przeszłam 3 chemioterapie i obecnie jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Moje życie stanęło pod znakiem zapytania, a moje myśli ciągle krążą wokół moich dzieci i ich przyszłości. Nadzieja na znalezienie dawcy szpiku dodaje mi sił by żyć dla najważniejszych osób w moim życiu – moich dzieci. Mam wielką nadzieję, że znajdzie się dla mnie dawca i będę mogła wraz z moja rodzina cieszyć się życiem. Być może jesteś nim właśnie Ty. Proszę przyjdź. Zarejestruj się. Zostań dawcą i ocal moje życie. Kamila.”

Rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku zajmuje dosłownie kilka minut i jest zupełnie bezbolesna, a każda pomoc i każda nowa osoba jest na wagę złota, gdyż zwiększa szanse na życie dla potrzebujących pacjentów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji oraz „odznaczenia” się w wydarzeniu na facebooku www.facebook.com/events/885893471422364 co pozwoli nam zwiększyć zasięg i poinformować większą ilość osób o tym ważnym evencie!