Powrót do Lubina po rocznej przerwie

AKTUALNOŚCI

Bardzo nam miło ogłosić, że po jednym sezonie na wypożyczeniu do miedziowego klubu wraca Adam Lorenc. 23-letni zawodnik stworzy duet atakujących z Remigiuszem Kapicą. Witamy ponownie!  

Atakujący reprezentował nasze barwy w sezonie 2020/2021. Nie miał jednak zbyt wielu okazji, by zaprezentować swoje możliwości, więc uznaliśmy wspólnie, że najlepszym rozwiązaniem będzie rok na wypożyczeniu do drużyny KPS-u Siedlce. I rzeczywiście Adam Lorenc w tym czasie pokazał, na co go stać. Rozegrał 32 spotkania, zdobywając w nich aż 561 punktów. Rekordową liczbę punktów w jednym meczu (32 oczka) zdobył w wyjazdowym starciu z Krispolem Września. Zanotował wtedy skuteczność w ataku aż 59%, a do tego postawił 7 bloków. 

– To był to mój pierwszy sezon, w którym od początku do końca byłem pierwszym atakującym. W każdym meczu dawałem z siebie 100% i uważam sezon za udany. Mimo to czuję też pewien niedosyt, ponieważ całą drużyną wierzyliśmy, że możemy zdobyć medal – mówi Adam Lorenc. 

Warto zaznaczyć, że Lorenc aż 11 razy został wyróżniony nagrodą dla najlepszego zawodnika meczu. Ze swoją drużyną KPS-u Siedlce zakończył sezon na 5. miejscu. W klasyfikacji najlepiej punktujących 1. ligi uplasował się na 4. pozycji. Jesteśmy przekonani, że zebrane doświadczenie przełoży na grę w naszym klubie, a także, że stworzy z Remkiem Kapicą idealny duet atakujących. – Podbudowałem swoją pewność siebie i mam nadzieję, że rok gry w pełnym wymiarze zaprocentuje. Dam z siebie wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony, spędzić jak najwięcej czasu na parkiecie oraz osiągnąć jak najlepszy wynik – zapewnia Lorenc.

Wspaniale, że do nas wracasz, Adam!

_______________________

Adam Lorenc

Data urodzenia: 30 października 1998

Pozycja: atakujący

Wzrost: 197 cm

Zasięg w ataku: 355 cm

Zasięg w bloku: 340 cm

Poprzedni sezon: KPS Siedlce