Puchar Polski – czas start!

AKTUALNOŚCI

Już dzisiaj nasi siatkarze rozegrają pierwszy mecz Pucharu Polski. Ich przeciwnikiem będzie pierwszoligowy Ślepsk Suwałki. Zawodnicy Cuprum Lubin po długiej, 12-godzinnej podróży dotarli wczoraj na miejsce, aby dzisiaj, po krótkim odpoczynku podjąć pucharową walkę.

Ich przeciwnikiem będzie drużyna, która w obecnym sezonie Krispol I ligi siatkarzy zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Aby zagrać w 1/8 Pucharu Polski Ślepsk Suwałki pokonał 3:0 Krispol Wrześnię. Teraz na ich drodze stanie Cuprum Lubin, który jeszcze do niedawna mierzył się z innymi drużynami na pierwszoligowych parkietach. – Na pewno nie będzie to łatwy mecz. Podróż zajęła nam cały dzień. Dodatkowo jesteśmy zmęczeni po ostatnim spotkanu, które rozegraliśmy w sobotę – mówi przed dzisiejszym pojedynkiem nasz przyjmujący Ivan Borovnjak. – Nasz dzisiejszy przeciwnik może być niebezpieczny, więc musimy wyjśc na boisko skupieni – kontynuuje Serb.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali w Suwałkach. Nasi siatkarze wygrali ostatnio kilka ważnych pojedynków, co może świadczyć o ich wysokiej formie. Mimo, że ich przeciwnikiem będzie drużyna z niższej ligi to do dzisiejszego spotkania przygotowywali się równie mocno zarówno fizycznie jak i taktycznie. – Nie wydaje mi się, żeby nasza dobra postawa w poprzednich meczach miała wpływ na dzisiejsze spotkanie. Gramy z różnymi drużynami, więc i nasze przygotowanie odrobinę się różni. Moim zdaniem to my musimy dzisiaj wygrać – mówi Ivan. – Postaramy się zagrać najlepiej, jak potrafimy i zobaczymy, co się stanie. Mam nadzieję, że druga część tego sezonu, włączając w to również Puchar Polski, będzie dla nas jeszcze lepsza niż pierwsza – zakończył sympatyczny Serb.

Trzymamy kciuki za nasz zespół i mamy nadzieję, że z dalekich Suwałk przyjedzie do Lubina z kolejnym zwycięstwem na koncie! Oby się udało! :)