Pupart: Na pewno damy z siebie wszystko

AKTUALNOŚCI

Już jutro nasi siatkarze rozegrają swój ostatni mecz rundy zasadniczej, w którym zmierzą się z Cerradem Czarnymi Radom. Pojedynek ten zadecyduje o miejscu, które „miedziowi” ostatecznie zajmą przed rozpoczęciem fazy play-off.

Drużynę z Radomia prowadził w tym sezonie bardzo dobrze znany w Polsce szkoleniowiec – Raul Lozano. Do Lubin jednak Argentyńczyk już nie przyjedzie. W związku z podjęciem nowej pracy przebywa obecnie w Iranie, gdzie rozpoczął pracę z tamtejszą reprezentacją kraju. Praca z tym trenerem na pewno jednak pozytywnie wpłynęła na postawę siatkarzy Cerradu w obecnym sezonie. – Jak pokazuje tabela, radomianie mają 45 punktów a my 43. Moim zdaniem więc Radom prezentuje poziom bardzo zbliżony do tego, na którym gramy my sami. Tego typu mecze, w których mierzą się dwa bardzo podobne do siebie zespoły, wszystko zależeć będzie od detali – mówi nasz przyjmujący Keith Pupart. – Jestem pewien, że jutrzejszy pojedynek będzie interesujący. Na pewno damy z siebie wszystko, aby zdobyć w tym meczu trzy punkty. Wiem, że nie będzie to proste. Możliwość rozegrania decydujących spotkań fazy play-off na własnym parkiecie będzie jednak dla nas bardzo dobrą motywacją – kontynuuje siatkarz.

We wtorkowym meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle „miedziowi” ulegli liderowi tabeli w trzech setach. Tym samym stracili szansę na walkę o strefę medalową. Niemniej jednak nadal mają szansę na piątą lokatę. – Nie wiem, czy fakt, że nie zagramy o medale można nazwać rozczarowującym. Na pewno takie są realia w tym momencie i musimy to zaakceptować – mówi Pupart. – Daliśmy z siebie wszystko we wtorek, więc nie mamy, czego żałować. Teraz skupiam się jedynie na kolejnym spotkaniu i na walce o piątą pozycję – mówi dalej estoński przyjmujący.

W związku z tym, że obie ekipy prezentują wyrównany poziom zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Podopieczni trenera Gianniego Cretu są do niego na pewno dobrze przygotowani i gotowi do podjęcia walki. – Słowem kluczowym na jutro jest „zagrywka”. Jeśli będziemy w tym elemencie słabi to mogą pojawić się problemy – mówi Pupart. – Jesteśmy podobnymi zespołami, a to oznacza, że musimy dać z siebie na boisku maksimum, żeby na końcu odnieść sukces – kończy siatkarz Cuprum.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:45. Zapraszamy wszystkich do hali Regionalnego Centrum Sportowego, aby wspólnym dopingiem ponieść naszych siatkarzy do zwycięstwa!