Reprezentant Polski pozostaje w Cuprum Lubin!

AKTUALNOŚCI

W nadchodzącym sezonie 2022/2023 miedziowych barw będzie bronił nasz libero i świeżo upieczony reprezentant Polski – Kamil Szymura! Na ten moment jest to drugi zawodnik (obok Remka Kapicy), który pozostaje w Cuprum Lubin. Bardzo się cieszymy.

Kamil Szymura występuje w naszej drużynie od dwóch lat. Przez ten czas zanotował duży progres, jak pokazują statystyki – wzrósł jego procent perfekcyjnego przyjęcia (w tym sezonie wyniósł 27,09%). Rozwój 23-letniego zawodnika podkreśla także trener Paweł Rusek: Kamil pokazywał dobrą, stabilną grę w trakcie całego sezonu – mówi. Jego wysoką formę zauważył i docenił także nowy selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski, Nikola Grbić, powołując go do swojej drużyny. Dla Szymury jest to debiut na seniorskich kadrowych parkietach. Wierzymy, że doświadczenie, które Kamil zdobędzie podczas tegorocznej Ligi Narodów, przeniesie na boisko w przyszłym sezonie ligowym.

Wcześniej Szymura reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej jako junior i kadet. W 2015 roku wywalczył złoty medal Mistrzostw Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej do lat 17. To jednak nie jest jedyny medal, jaki na swoim koncie ma nasz libero. Mimo młodego wieku wywalczył już Puchar Polski oraz dwa złote medale: mistrzostwo I. Ligi i mistrzostwo Polski z 2019 roku.

Kamil, bardzo się cieszymy, że zostajesz w miedziowych barwach na kolejny sezon! 

_____________________________

Kamil Szymura

Data urodzenia: 24 stycznia 1999

Pozycja: libero

Wzrost: 185 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin