Masahiro Sekita rozstaje się z Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

Kolejnym zawodnikiem, który rozstaje się z naszym klubem jest rozgrywający Masahiro Sekita. Japończyk spędził w miedziowych barwach jeden sezon. Dziękujemy!

Sekita przyjechał do naszego klubu po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego jako bardzo dobrze oceniany rozgrywający. W Lubinie odnalazł się szybko i pokazał, że gra na „drugim końcu świata” nie stanowi dla niego problemu. Potwierdzeniem jest fakt, że już w czwartym meczu sezonu 2021/2022 (ze Ślepskiem Malow Suwałki) otrzymał statuetkę MVP. Grał szybko, dobrze rozumiał się nie tylko z atakującym, ale także środkowymi. Doskonale kreował sytuacje na boisku.

Japończyk wystąpił łącznie w 25 meczach tego sezonu, podczas których zdobył 16 punktów. Na uwagę zasługuje fakt, że Sekita zaserwował 10 asów serwisowych przy zaledwie 12 zepsutych zagrywkach na 281 serwów. Mimo niskiego wzrostu trzykrotnie zablokował rywala. Masahiro, dziękujemy za wirtuozerskie kreowanie gry, widowiskowe bloki i Twoją sumienność. Powodzenia w siatkarskiej karierze!