Reprezentant USA dołącza do Cuprum Lubin!

AKTUALNOŚCI

Nasz zespół na nadchodzący sezon 2023/2024 ma coraz mniej niewiadomych. Dziś przedstawiamy atakującego, który doskonale potrafi przekuwać akcje na punkty na parkiecie, nie tylko w wersji ligowej… W Cuprum Lubin zagra Amerykanin Jake Hanes! 

Nasz nowy atakujący pomimo wakacji ma pełne ręce roboty. Wszystko dlatego, że po raz kolejny został powołany do reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W tym roku wystąpił już na dwóch turniejach Ligi Narodów, które jego drużyna rozgrywała w kanadyjskiej Ottawie, a następnie w Rotterdamie w Holandii. Jake Hanes rozegrał w tym czasie 5 meczów, zdobywając w nich 35 punktów. Atakujący reprezentuje swój kraj na arenie międzynarodowej od roku 2021, w którym zadebiutował właśnie na turnieju VNL. 

Jeśli chodzi o siatkówkę ligową, to Amerykanin z polską ligą jest już nieco zaznajomiony. Ostatnie dwa sezony spędził w BBTS-ie Bielsko-Biała, a w poprzednim sezonie był najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie. – Podoba mi się gra w Polsce. Poziom rozgrywek jest bardzo wysoki i cieszę się, że każdego roku mogę coraz bardziej odkrywać ten kraj, gdy wracam na sezon ligowy – mówi Jake Hanes. W minionym sezonie zdobył 425 pkt, co daje dobry wynik 17 oczek na jedno spotkanie. Najwięcej punktów wywalczył w pięciosetowym meczu przeciwko Aluronowi CMC Warcie Zawiercie, w którym dał swojej drużynie aż 32 pkt.

W Lubinie spędzi swój trzeci sezon w polskiej lidze. – Słyszałem dużo dobrego o trenerze i zawodnikach w tym klubie. Lubin wygląda mi na dobre miejsce, w którym będę mógł się rozwinąć i sprawdzić siebie. W tym sezonie chciałbym wygrać tyle, ile się da, więc zamierzam ciężko pracować razem z moimi kolegami z drużyny i trenerami. W ten sposób będziemy mogli konkurować z całym ogromem talentów w PlusLidze – kończy nasz nowy atakujący. 

Jake, witamy gorąco w Lubinie!

_________________________

Jake Hanes

Data urodzenia: 3 maja 1998

Pozycja: atakujący 

Wzrost: 212 cm 

Zasięg w ataku: 370 cm 

Zasięg w bloku: 353 cm 

Poprzedni sezon: BBTS Bielsko-Biała