Robert Täht został wybrany Najlepszym Siatkarzem w Estonii!!

AKTUALNOŚCI

27 grudnia Estońska Federacja Siatkówki ogłosiła listę najlepszych zawodników i trenerów 2016 roku. Przyjmujący zespołu Cuprum Lubin – Robert Täht został wybrany Najlepszym Siatkarzem w Estonii.
Tego samego wieczoru odbyła się również Estońska Gala Sportu, zorganizowana przez Estoński Komitet Olimpijski, gdzie Robert Täht był nominowany w kategorii Najlepszy Sportowiec 2016 roku w Estonii. Zawodnik Cuprum Lubin zajął 6 miejsce w tym plebiscycie. Dla Roberta Tähta była to pierwsza taka nominacja.
Natomiast drugi estoński zawodnik Cuprum Lubin – Keith Pupart, który był nominowany do nagrody po raz drugi, został wybrany Najlepszym Siatkarzem w Estonii cztery lata temu, w 2012 roku.
Trener Cuprum Lubin, Gheorghe Cretu, był jednym z nominowanych w kategorii Najlepszy Trener w kraju i zajął bardzo wysokie – drugie miejsce (po trenerze zespołu wioślarskiego, zdobywcy brązowego medalu olimpijskiego). Gianniemu, który poprowadził kadrę Estonii do zwycięstwa w Euroleage i zakwalifikowania (po raz czwarty) do Mistrzostw Europy, zabrakło do zwycięzcy tylko jednego punktu.
Gratulujemy!!