Rundę rewanżową rozpoczynamy zwycięstwem!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Ostatnie domowe spotkanie przed świętami kończymy zwycięstwem nad BBTS-em Bielsko-Biała! Komplet punktów wędruje na nasze konto i daje awans w tabeli PlusLigi.

Weszliśmy w to spotkanie bardzo pewni siebie. Już od pierwszych piłek pokazaliśmy, że gramy o komplet punktów. W ataku szalał Adam Lorenc, który tylko w pierwszym secie skończył 7 na 10 ataków. Świetnie też spisywaliśmy się w obronie, co pozwalało nam zdobywać punkty w kontrataku (16:10). Obydwaj libero Kamil Szymura i Maciej Sas dobrze asekurowali, a akcje kończyli nasi skrzydłowi. Bielszczanie nie byli w stanie nas zatrzymać. Wyszliśmy na prowadzenie w meczu, wygrywając seta 25:16.

Po przerwie także szybko zbudowaliśmy niewielką przewagę 4:1, głównie za sprawą dobrego bloku. Tym razem jednak przyjezdni nie pozwolili nam przejąć kontroli nad grą i odrabiali straty aż zbliżyli się do nas na jedno oczko (6:5). Od tego momentu gra stała się bardziej zacięta, jednak wciąż byliśmy o jeden/dwa punkty przed zespołem gości. Mocne ataki padały z obu stron, po naszej punktował Wojciech Ferens i Adam Lorenc, a po przeciwnej atakujący Jake Hanes. W końcówce stan się wyrównał (20:20), ale kilka akcji później mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa i prowadzenia 2:0.

W trzecim secie bielszczanie odzyskali wigor i się postawili (11:7). Poprawili swoją skuteczność w przyjęciu i w ataku, przejęli inicjatywę w secie i twardo utrzymywali zbudowane na początku kilkupunktowe prowadzenie. Walczyliśmy do końca, by zamknąć ten mecz w trzech partiach. Trener Paweł Rusek postawił na zmiany i na parkiet wyszli m.in. Remigiusz Kapica czy Kajetan Kubicki. Niestety się nie udało odwrócić losów seta.

Ostatnia partia była najbardziej zacięta, zespoły szły łeb w łeb, grały punkt za punkt do stanu 11:11. Wtedy za sprawą naszych skrzydłowych odskoczyliśmy na dwa punkty przewagi (13:11). Choć bielszczanie cały czas trzymali się blisko, nie zdołali nas dojść. Wręcz przeciwnie, powoli systematycznie dodawaliśmy po jednym oczku do wyniku i przybliżaliśmy się do końca meczu (20:16). Seta zakończył udany atak Adama Lorenca, który przebił się przez podwójny blok!

MVP: Adam Lorenc

Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 25:21, 21:25, 25:20)

Cuprum: Ferens (14), Lorenc (23), M’Baye (3), Pietraszko (9), Pająk (6), Kovalov (15), Szymura (L), Sas (L) oraz Kubicki (1), Kapica (3), Czerny.

BBTS: Woch, Siek (5), Cupković (2), Formela (8), Hanes (27), Pujol (6), Fijałek (L), Teklak (L) oraz Zawalski, Gergye (8), Hunek (3), Sinoski  (1).