Rusek: Mamy olbrzymie możliwości

AKTUALNOŚCI

Już dzisiaj startuje sezon PlusLigi 2015/2016. Czternaście zespołów rozpocznie zmagania w kolejnych, pełnych sportowych emocji rozgrywkach. Siatkarze Cuprum Lubin zainaugurują sezon w Warszawie, mierząc się ze stołecznym AZSem Politechniką.

„Miedziowi” wzmocnieni w okienku transferowym kilkoma „gorącymi” nazwiskami pojechali do Warszawy w dobrych nastrojach oraz – co najważniejsze – w pełni zdrowi. Również przedsezonowe sparingi napawają optymistycznie przed dzisiejszym pojedynkiem. Warto przypomnieć, że podopieczni trenera Cretu na zakończenie sezonu 2014/2015 drukrotnie pokonali właśnie… AZS Politechnikę Warszawską. – To zupełnie inna druzyna niż w kwietniu. Teraz to połączenie doświadczenia i młodości, a sami wiemy, żee taka mieszanka jest bardzo niebezpieczna – mówi libero Cuprum Paweł Rusek. – Sama osoba Pawła Zagumnego zapewnia wysoki poziom drużyny. Ponadto w Warszawie gra również dobrze nam znany Guillaume Samica. Ta dwójka to liderzy tego zespołu i z pewnością bedą napędzać swoją drużynę – kontynuuje nasz siatkarz.

Po naszej stronie właśnie Paweł będzie jednym z zawodników najbardziej doświadczonych na PlusLigowych parkietach. – To dla mnie 12 sezon w PlusLidze, ale mam wrażenie, że z roku na rok emocje związane ze startem rozgrywek rosną – uśmiecha się siatkarz. – Liga się zmienia jest coraz trudniejsza, więc i emocje nie przestają nam towarzyszyć – mówi dalej Paweł. – Jako drużyna jesteśmy ze sobą krótki czas, ale widać, że mamy olbrzymie możliwości. Mam nadzieję, że pokażemy to wszystko podczas sezonu. Cele natomiast są jak zawsze jasne – wygrywać i to najlepiej nieprzerwanie – zakończył z uśmiechem nasz sympatyczny „Rufio”.

Start dzisiejszego meczu o godzinie 19:00! Zapraszamy do trzymania kciuków za „miedziowych” zarówno dzisiaj jak i w ciągu całego sezonu 2015/2016! A już w przyszłą sobotę 7. listopada mamy nadzieję, że nasi kibice tłumnie stawią się w hali Regionalnego Centrum Sportowego przy ul. Odrodzenia 28B w Lubinie. Wtedy bowiem Cuprum zainauguruje sezon na własnym parkiecie pojedynkiem z AZSem Częstochowa. Na to spotkanie przygotowaliśmy dla kibiców dodatkowe atrakcje, więc mamy nadzieję, że nikogo nie zabraknie!