Rusek: Musimy odnaleźć w sobie agresję

AKTUALNOŚCI

Już jutro nasi siatkarze rozegrają kolejny, 20. już mecz rundy zasadniczej PlusLigi. Przeciwnikiem „miedziowych” będzie aktualny mistrz Polski – Asseco Resovia Rzeszów.

Ostatnie mecze układały się nie do końca po mysli siatkarzy Cuprum. Najpierw wygrany, ale pięciosetowy pojedynek z MKSem Będzin a potem porażki z Effectorem Kielce czy BBTSem Bielsko-Biała. – Trudno powiedzieć, co jest przyczyną tych porażek i słabszej gry. Myśle, że musimy odnaleźć ponownie w sobie tę agresję, którą dysponowaliśmy we wcześniejszej fazie rozgrywek – mówi nasz libero Paweł Rusek. – Naskakiwalismy wtedyna rywali, a nie dawaliśmy sie stłamsić – kontynuuje siatkarz.

Nasz jutrzejszy rywal – Asseco Resovia Rzeszów to aktualny mistrz Polski. Drużyna z Podkarpacia również w tym sezonie nie uniknęła problemów kadrowych jak również tych zwiążanych z poziomem gry. Teraz jednak powoli wraca na odpowiednie tory oraz prezentuje coraz lepszą dyspozycję. – Chcemy się przełamać, więc wyjdziemy i zrobimy wszystko, aby punkty zostały w Lubinie – mówi Paweł Rusek. – Teraz czas na pełną mobilizację i koncentrację – dodaje libero.

Spotkanie pierwszej częsci rundy zasadniczej obie ekipy rozegrały w rzeszowskiej hali Podpromie. Mimo naprawdę wysokiej dyspozycji Bartosza Kurka, który w tamtym spotkaniu zdobył 38 (!) punktów, po pięciu setach walki zwycięsko z tej potyczki wyszli lubinianie. MVP tamtego spotkania został wybrany Marcus Böhme. A jak będzie tym razem? – Bardzo ważna będzie zagrywka. Musimy agresywnie serwować, aby utrudnić wyprowadzenie akcji przeciwnikowi. Myślę, że to będzie bardzo ważny element – prognozuje Paweł Rusek. – Poza tym koniecznym jest, żebysmy sami zagrali na wysokim poziomie. Rzeszów jest świetną drużyną i jeśli chcemy się im przeciwstawić, musimy wzbić sie na wyżyny naszych umiejętności – kończy siatkarz.

Początek jutrzejszego spotkania zaplanowano na godzinę 14:45. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem tym meczem wsród kibiców zachęcamy do przyjscia do naszej hali pieszo lub skorzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej! Wygląda bowiem na to, że odwiedzi nas komplet widzów! Zapraszamy do kibicowania :)