Rusek: Uważam, że moja drużyna ma potencjał

AKTUALNOŚCI

Nasza drużyna na nadchodzący sezon jest skompletowana, a do ogłoszenia w mediach pozostał jeszcze jeden transfer. Przedstawiliśmy skład sztabu trenerskiego, który poprowadzi Cuprum Lubin w rozgrywkach PlusLigi 2021/2022. Oddajemy głos nowemu trenerowi.

„Podczas kompletowania zespołu analizowałem umiejętności poszczególnych graczy – mówi trener Paweł RusekBardzo ważny był dla mnie także charakter zawodnika i to, jak podchodzi do treningów. Zwracałem też uwagę, jak wartościowy będzie dla drużyny i, co najważniejsze, czy chce grać dla Cuprum Lubin” – wymienia Rusek.

„Uważam, że ta drużyna ma potencjał i zrobimy wszystko, by pokazać to na boisku. Jeśli mówimy o celach, to jest tylko jeden: wygrać jak najwięcej spotkań i piąć się w górę plusligowej tabeli” – podkreśla nasz debiutujący szkoleniowiec.

Pawła Ruska spytaliśmy także o to, jak przygotowuje się do roli trenera: „Układam sobie to wszystko w głowie. Oglądam wiele spotkań, analizuję je. Słowem robię wszystko, aby być przygotowanym na każdą ewentualność i niespodziankę w sezonie” – mówi. Trener Rusek nie ukrywa, że jest ogromnie podekscytowany nową rolą i z niecierpliwością czeka na październik. Zapytany o odczucia bez wahania odpowiada, że emocje biorą górę. „Emocje mogę porównać do pierwszego treningu w seniorskiej drużynie. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu!” – podsumowuje nasz debiutant.

 

Skład Cuprum Lubin w sezonie 2021/2022:

Rozgrywający: Przemysław Stępień

Atakujący: Ronald Jimenez (COL), Remigiusz Kapica

Środkowi: Dawid Gunia, Paweł Pietraszko, Florian Krage (GER), Jędrzej Kaźmierczak

Przyjmujący: Wojciech Ferens, Kamil Maruszczyk, Michał Gierżot, Marcin Waliński

Libero: Kamil Szymura, Maciej Sas

 

Sztab trenerski:

Trener: Paweł Rusek

II trener: Tomasz Kowalski

Trener przygotowania motorycznego: Bartosz Bielenda

Statystyk: Maciej Barczyński

Fizjoterapeuta: Kacper Wąsala