Sztab szkoleniowy Miedziowych

AKTUALNOŚCI

Drużynę uważamy na ten moment za kompletną, zatem najwyższy czas przedstawić sztab trenerski, który poprowadzi nasz zespół w nadchodzącym sezonie. Pierwszym szkoleniowcem drużyny jest Paweł Rusek, a jego asystentem będzie dołączający do Cuprum Lubin Tomasz Kowalski.

Nowy drugi trener Miedziowych karierę siatkarską zaczynał od zawodnika, grając w niższych ligach m.in. w Częstochowie, Poznaniu czy Sulęcinie. Szybko jednak stwierdził, że to ławka trenerska jest jego powołaniem i z początku łączył grę w II lidze ze szkoleniem grup młodzieżowych STS Olimpii Sulęcin. Gdy Tomasz Kowalski zakończył karierę zawodniczą, awansował na stanowisko II trenera seniorskiej drużyny. Następnie spędził rok na Dolnym Śląsku, asystując w sztabie żeńskiego ekstraklasowego zespołu #VolleyWrocław. W minionym sezonie wrócił do Sulęcina już jako pierwszy trener, a od nadchodzącego spróbuje swoich sił w PlusLidze u boku Pawła Ruska. Witamy wśród Miedziowych!

Sztab trenerski

Już w połowie maja informowaliśmy o tym, że miedziowe stery przejmie dotychczasowy drugi trener Paweł Rusek. Więcej informacji na ten temat TUTAJ. Czas zaprezentować pozostałą część sztabu szkoleniowego!

Trenerem przygotowania motorycznego pozostaje Bartosz Bielenda. W minionym sezonie współpraca Bartka z drużyną układała się bardzo dobrze. Trener Bielenda jest wielkim profesjonalistą i osobą bardzo zaangażowaną w swoją pracę. Dobro, a przede wszystkim odpowiednie przygotowanie zawodników do codziennej pracy w sezonie jest mu szczególnie bliskie. Już wiemy, że ta praca jest również pasją Bartosza i to daje nam pewność, że zawodnicy zostają w dobrych rękach na kolejny rok!

W sztabie pozostaje także Kacper Wąsala, fizjoterapeuta drużyny. Miniony sezon pokazał, że Wąsala doskonale zna się na swojej pracy. Z nim na pokładzie możemy być pewni, że nasi zawodnicy są w dobrych rękach!

Ostatnim i jakże ważnym ogniwem sztabu szkoleniowego w sezonie 2021/2022 jest Maciej Barczyński – statystyk zespołu. Zakończone rozgrywki pokazały nam, że Maciej jest osobą bardzo sumienną i skrupulatną w swojej pracy. Co dla nas istotne, tworzy zgrany duet z trenerem Pawłem Ruskiem, który bardzo ceni sobie jego pracę. Tym bardziej cieszy nas, że Maciej zostaje w Lubinie!

 

Sztab Cuprum Lubin w sezonie 2021/2022:

Trener: Paweł Rusek

II trener: Tomasz Kowalski

Trener przygotowania motorycznego: Bartosz Bielenda

Fizjoterapeuta: Kacper Wąsala

Statystyk: Maciej Barczyński