Ruszyli z treningami

AKTUALNOŚCI

Siatkarze Cuprum Lubin rozpoczynają przygotowania do najważniejszego sezonu w dotychczasowej historii klubu. W poniedziałkowe popołudnie w hali SP14 pod okiem nowego szkoleniowca Gheorghe Cretu zawodnicy wznowili treningi. – To jest zupełnie nowa grupa, zupełnie nowy zespół. Lubię jednak budować drużynę od podstaw, choć jest to na pewno ciężka praca. W najbliższych tygodniach skupimy się na zajęciach atletycznych i technice. Potem stopniowo będziemy coraz więcej czasu poświęcać samej grze w siatkówkę – zapowiedział szkoleniowiec.

Trener ma do dyspozycji dwunastu zawodników, w tym siedmiu nowych. – To na pewno będzie najważniejszy sezon dla mnie, ale też dla wielu chłopaków. Dlatego tak ważne są te przygotowania. Kadra zespołu mocno się zmieniła. Jesteśmy taką mieszanką rutyny i młodości. Mamy też nowego trenera, o którym słyszałem dużo pozytywnych rzeczy. Czeka nas więc zupełnie nowy okres przygotowawczy – mówił tuż przed pierwszymi zajęciami Szymon Romać, który pozostał w kadrze Cuprum.

Na razie siatkarze Cuprum będą trenować w SP14 i na siłowni. W drugiej połowie sierpnia przeniosą się już do nowej hali widowiskowo-sportowej, w której będą grać podczas meczów PlusLigi.