Sezon 2022/2023 zaczynamy od meczu z beniaminkiem!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Sezon siatkarskiej ekstraklasy w sezonie 2022/2023 już ruszył! W miniony piątek odbył się inauguracyjny mecz 1. kolejki PlusLigi, w którym Jastrzębianie podejmowali GKS Katowice. My wybiegniemy na parkiet dopiero jutro, by powalczyć o pierwsze punkty z BBTS-em Bielsko-Biała.

Bielszczanie (mimo że to tegoroczny beniaminek w lidze) są nam dobrze znanym klubem. Zaledwie cztery lata wcześniej występowali w ekstraklasie, więc nie raz mieliśmy już okazję się z nimi mierzyć. Gdyby spojrzeć na to statystycznym okiem, zobaczymy, że w PlusLidze graliśmy ze sobą 8 razy. Bilans zwycięstw zdecydowanie przechyla się na naszą stronę i wynosi 6:2. Wiadomo jednak, że od tamtego momentu sporo się zmieniło przede wszystkim w składach drużyn, więc szykujemy się na ciekawe spotkanie.

Nasza miedziowa drużyna trenuje w pełnym składzie zaledwie od kilku dni, bo dopiero w miniony wtorek 27 września do zespołu dołączyli Dominik Czerny i Kajetan Kubicki. Najmłodsi zawodnicy do Lubina przyjechali prosto z lotniska, gdzie wylądowali po powrocie z mistrzostw Europy U20 we Włoszech. Nie przeszkodziło im to jednak, by od pierwszego dnia w klubie trenować na najwyższych obrotach. Zdobywcy srebrnego medalu ME pokazali, że mimo młodego wieku będą walczyć o miejsce na boisku.

Już jutro staniemy przed szansą zdobycia pierwszych punktów do ligowej tabeli w nowo otwartym sezonie. Mecz rozpocznie się o godz. 17:30 w bielskiej Hali Pod Dębowcem. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Liczymy na Wasz gorący doping sprzed telewizorów!

1. kolejka PlusLigi 2022/2023

BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin

3.10 (poniedziałek), godz. 17:30, Hala Pod Dębowcem, ul. Karbowa 26, Bielsko-Biała