Siódme miejsce na koniec sezonu

Ostatni mecz sezonu Cuprum Lubin rozegrało z AZS-em Politechniką Warszawską. Po zwycięstwie w Warszawie 3:1 zawodnicy Gheorghe Cretu postawili kropkę nad i we własnej hali zwyciężając po raz kolejny 3:1i tym samym zdobywając 7. miejsce w PlusLidze w sezonie 2014/15. MVP spotkania został atakujący gospodarzy Szymon Romać. Mecz ten był też okazją do pożegnania Łukasza Kadziewicza, który zakończył swoją wieloletnią karierę.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki między Cuprum Lubin a AZS Politechniką Warszawską 3:3. Gospodarze zmotywowani niedzielnym zwycięstwem w stolicy szybko wyszli na prowadzenie 8:4 i triumfowali na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na parkiet „miedziowi” nie zwalniali tempa i zdobywali kolejne punkty. Z dobrej strony pokazali się m.in. Szymon Romać i Dmytro Pashytskyy (12:7). Goście z Warszawy próbowali gonić wynik, ale nie zdołali pokonać lubinian. Na niepowodzenia swojego zespołu zareagował trener Jakub Bednaruk, który poprosił o czas. Nie przyniosło to jednak rezultatów i na kolejnej przerwie technicznej to zawodnicy Cuprum Lubin znów byli górą (16:9). Rozpędzeni gospodarze wchodzili w decydującą fazę seta prowadząc 20:11. Przeciwnicy mogli pochwalić się udanymi akcjami, dobrze atakował m.in. Artur Szalpuk, ale nie pomogło to jednak dogonić lubinian. Ostatni punkt pierwszej części spotkania zdobył Jeroen Trommel (25:15).

Na początku drugiej partii minimalnie lepsi byli gospodarze (5:4). Warszawiacy walczyli dalej i to oni jednym punktem prowadzili na pierwszej przerwie technicznej w tej części spotkania (7:8). Walka była bardzo wyrównana, zespoły grały punkt za punkt (11:11). Po skutecznych akcjach gracze AZS Politechniki Warszawskiej wyszli na prowadzenie 11:13, a szkoleniowiec lubinian Gheorghe Cretu poprosił o przerwę dla swoich zawodników. Goście utrzymali jednak przewagę i to oni byli górą na drugiej przerwie technicznej (13:16). Zespół AZS-u nie zwalniał i prowadził już pięcioma „oczkami” 16:21. Dzięki świetne grze Szymona Romacia, zarówno w ataku jak i na zagrywce, „miedziowi” zmniejszyli stratę do 21:22. W drużynie przeciwnika na boisku pojawili się Jakub Radomski i Piotr Lipiński. Końcówka drugiej partii była bardzo zacięta. Lepsi okazali się jednak goście, którzy wygrali 23:25, wyrównując tym samym wynik meczu 1:1.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Cuprum Lubin 3:0. Gospodarze utrzymywali przewagę i schodzili na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 8:4. Warszawiacy nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych lubinian, którzy zdobywali kolejne punkty (11:6). Pięciopunktowe prowadzenie „miedziowych” utrzymało się aż do drugiej przerwy technicznej (16:11). Uwagi trenera AZS-u Politechniki Warszawskiej podczas przerw przyniosły kilka odrobionych punktów, ale to zawodnicy Cuprum Lubin zmierzali po zwycięstwo w tym secie (23:19). Gospodarze ostatecznie wygrali trzecią partię 25:20 i objęli prowadzenie w meczu 2:1.

Czwartą część meczu od prowadzenia 4:5 rozpoczęli zawodnicy z Warszawy. Po raz kolejny w tym spotkaniu świetna gra Szymona Romacia pozwoliła na wyrównanie wyniku 6:6. Zespół gości wywalczył jednopunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej 7:8. Po walce punkt za punkt gospodarze wyszli na prowadzenie 13:11. Lubinianie powiększyli jeszcze swoja przewagę i wygrywali na drugiej przerwie technicznej 16:12. Gracze Cuprum Lubin nie mieli zamiaru oddać zwycięstwa w tym secie i w całym meczu (21:14). AZS Politechnika Warszawska odrobiła kilka punktów (23:19), ale to Cuprum Lubin wywalczyło piłkę setową. Podopieczni Gheorghe Cretu zwyciężyli 25:22 i w całym meczu 3:1, zdobywając tym samym 7 miejsce w PlusLidze w sezonie 2014/15.

MVP spotkania został Szymon Romać

Cuprum Lubin – AZS Politechnika Warszawska 3:1
(25:15, 23:25, 25:20, 25:22)

Składy zespołów:
Cuprum Lubin: Ivan Borovnjak (11), Jeroen Trommel (12), Adam Michalski (10), Dmytro Pashytskyy (10), Szymon Romać (23), Grzegorz Łomacz, Paweł Rusek (libero) oraz Łukasz Łapszyński, Maciej Gorzkiewicz (1), Marcel Gromadowski (1) i Marcin Kryś (libero)
AZS Politechnika Warszawska: Piotr Lipiński (2), Aleksander Śliwka (6), Artur Szalpuk (13), Paweł Mikołajczak (2), Mateusz Sacharewicz (12), Bartłomiej Mordyl (5), Maciej Olenderek (libero) oraz Patryk Strzeżek (13), Jakub Radomski (3), Dominik Depowski (3), Krzysztof Bieńkowski i Michał Filip

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z sobotniego spotkania. Całą galerię fotografii z meczu wykonanych przez Annę Gumowską można zobaczyć na naszym oficjalnym profilu na Facebooku:

Przedstawiamy Wam galerię zdjęć z piątkowego, ostatniego meczu sezonu 2014/2015, w którym naszym przeciwnikiem był AZS Politechnika Warszawska. Zapraszamy do oglądania :)fot. Anna Gumowska / Cuprum Lubin