Trommel: Ten sezon był niesamowity!

AKTUALNOŚCI

Już dzisiaj nasi siatkarze rozegrają ostatni mecz swojego pierwszego, debiutanckiego sezonu w PlusLidze. Dodatkowo przed spotkaniem pożegnamy również Łukasza Kadziewicza, który zdecydował się zakończyć zawodniczą karierę.

Naszym przeciwnikiem na zakończenie rozgrywek 2014/2015 będzie AZS Politechnika Warszawska. Pierwsze spotkanie tego dwumeczu oba zespoły rozegrały w zeszłą niedzielę w stolicy. Zwycięscy ze stołecznego parkietu schodzili „miedziowi”, którzy pokonali podopiecznych Jakuba Bednaruka 3:1. Dzisiejsze, ostatnie spotkanie da więc odpowiedź na pytanie, która z ekip zajmie siódme miejsce w lidze na koniec sezonu. – Oczywiście jest mi trochę smutno, bo to ostatni mecz. To był świetny sezon spędzony z grupą wspaniałych ludzi, więc wiadomo, że jest mi trochę przykro, że to wszystko się kończy. Równocześnie jednak jestem podekscytowany faktem, że będe mógł niedługo pojechać do domu i spotkać się z rodziną – mówi nasz holenderski przyjmujący Jeroen Trommel. – Niemniej jednak fakt, że to ostatnie spotkanie nie zmienia niczego w tym, jak się do niego przygotowuję. Przez cały tydzień normalnie trenowaliśmy i chcemy zakończyć ten sezon, pokazując zarówno naszym kibicom jak i sobie naszą siłę. Dlatego też przygotuję się do tego meczu tak, jak zawsze to robię i będę chciał znowu dać z siebie wszystko – kontynuuje Jeroen.

Ostatni mecz to też czas na pierwsze podsumowania. Po bardzo udanej, zakończonej na piątej pozycji rundzie zasadniczej siatkarze Cuprum Lubin byli o krok od tego, żeby znaleźć się w najlepszej czwórce ligi. W tym roku jednak przyszło nam ostatecznie walczyć w dwumeczu o miejsca 7-8. Mimo wszystko już teraz wiadomo, że debiutancki sezon Cuprum Lubin w PlusLidze można zaliczyć do udanych. – Moim zdaniem ten sezon był niesamowity! Nasza gra przeszła najśmielsze oczekiwania wszystkich, włączając w to nas samych! Zakończyć rundę zasadniczą na 5. pozycji w pierwszym roku gry w PlusLidze to coś imponującego. Dlatego też mogę podsumować ten sezon jako bardzo udany. Zrobiliśmy z tą grupą ludzi wszystko, co mogliśmy – podsumowuje nasz holenderski siatkarze. – Dla mnie osobiście ten sezon również był bardzo dobry. Pokochałem polskich kibiców i cała atmosferę, która wytwarza się tutaj wokół meczów siatkówki. Wydaje mi się, że to wszystko bardzo pomogło mi pokazać w tym roku moją najlepszą siatkówkę. Jestem bardzo wdzięczny za to, że miałem szansę zagrać w tej lidze i moim zdaniem Polska ma w tej chwili najlepszą ligę w Europie – chwali nasze rozgrywki Jeroen Trommel.

Zakończenie jednego sezonu to również rozmyślania oraz planowanie kolejnych. Po tak udanym debiucie wydaje się, że Cuprum Lubin jako klub ma wszystko, żeby myślec o dalszym rozwoju w kolejnych latach. – Myślę, że trener wyciągnął z tej grupy wszystko, co się dało w tym sezonie. Myślę, że już lepiej naprawdę nie mogliśmy się zaprezentować. I nie chodzi tu tylko o to, że każdy z zawodników rozwinął swoje indywidualne umiejętności, ale również o to, że byliśmy w stanie stworzyć w zespole atmosferę ciężkiej pracy i poświęcenia temu, co robimy. Wszyscy jechaliśmy na jednym wózku i właśnie fakt, że każde indywidualne udoskonalenie i postęp zebraliśmy razem, pozwoliło nam pokonać sporo dobrych zespołów – podsumowuje Jeroen. – Jeśli chodzi o kolejny sezon to nie mam pojęcia, co się tutaj wydarzy. Wiem jednak, że ciężko będzie się utrzymać na tym samym poziomie i po prostu zrobić raz jeszcze to, co zrobiliśmy teraz. W tych rozgrywkach nie bylo żadnych większych oczekiwań, ale już w kolejnych Lubin będzie startował z innej pozycji. Myślę, że najważniejszą rzeczą dla tego klubu jest to, żeby pokazać wszystkim, że planujemy na stałe zostać w tej lidze, być równorzędnym rywalem, że nasza dobra gra i to, co wydarzyło się w tym sezonie, nie było przypadkiem. Konsekwencja w działaniu będzie moim zdaniem kluczem. Jeśli dołożyć do tego poświęcenie i ciężką pracę to wierze w to, że może się udać – zakończył z uśmiechem nasz sympatyczny przyjmujący.

Początek dzisiejszego meczu zaplanowano na godzinę 18:00. Mamy nadzieję, że przyjdziecie tłumnie do naszej hali i wszyscy razem w odpowiedniej atmosferze podziękujemy za ten sezon siatkarzom Cuprum Lubin oraz Łukaszowi Kadziewiczowi za całość jego sportowej kariery! Zapraszamy na godzinę 18:00 do hali przy ul. Odrodzenia 28B w Lubinie!