Starcie na bełchatowskiej ziemi

AKTUALNOŚCI, MECZE

Po dwóch meczach domowych, przyszedł czas na wyjazd. W najbliższą niedzielę czeka nas starcie w Bełchatowie z drużyną PGE Skry w ramach 24. kolejki ligowych zmagań. Początek spotkania o 17:30, transmisja w Polsacie Sport.

W ostatnim czasie rozgrywaliśmy dwa mecze z rzędu u siebie, obydwa w poniedziałki. Najpierw po pięciosetowym boju pokonaliśmy ekipę Ślepska Malow Suwałki, a potem niestety ulegliśmy drużynie z Katowic. Przed nami spotkanie z jednym z najbardziej utytułowanych klubów w PlusLidze – PGE Skrą Bełchatów. W tym sezonie bełchatowianie spisują się poniżej swoich oczekiwań. W tabeli znajdują się na 11. miejscu z liczbą 29 punktów i bilansem 8 zwycięstw/15 porażek. W ostatnim czasie zanotowali serię 6 ligowych przegranych, a z drużyną pożegnał się dotychczasowy trener Joel Banks. Jego miejsce zajął dobrze znany polskim kibicom Andrea Gardini.

W pierwszej rundzie mierzyliśmy się z PGE Skrą na własnym parkiecie w Lubinie. Po bardzo emocjonującym meczu, trwającym pięć setów, mogliśmy się cieszyć z upragnionego zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Alexander Berger, który zdobył 20 punktów. Spodziewamy się, że bełchatowianie za wszelką cenę będą próbowali się zrewanżować za tamto spotkanie, a dodatkowo przerwać swoją „czarną” serię, dlatego szykujemy się na trudne starcie.

Początek meczu z PGE Skrą Bełchatów już jutro o godzinie 17:30. Transmisja telewizyjna na kanałach Polsatu Sport. Trzymajcie kciuki za miedziową drużynę!

24. kolejka PlusLigi 2022/2023

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin

12.02 (niedziela), godz. 17:30, Hala „ENERGIA”, ul. Dąbrowskiego 11A w Bełchatowie