Stępień: Halę w Iławie znam doskonale

AKTUALNOŚCI, MECZE

Już jutro zmierzymy się z Indykpolem AZS-em Olsztyn na wyjeździe w Iławie. W naszej drużynie mamy rodowitego iławianina, który Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zna niczym własną kieszeń. Zapraszamy na mały wywiad z rozgrywającym Przemysławem Stępniem.

Można powiedzieć, że w niedzielę wracasz do domu.  

PRZEMYSŁAW STĘPIEŃ: Jak najbardziej. Indykpol AZS Olsztyn w tym sezonie gra swoje mecze w Iławie, więc wracam do swojego rodzinnego miasta.

Jak dobrze znasz iławską halę?

Szczerze powiem, że znam ją doskonale. Zaczynając od tego, że miałem w niej lekcje wychowania fizycznego, gdy jako dziecko uczęszczałem do Szkoły Podstawowej nr 3, a kończąc na treningach mojego pierwszego klubu. Swoją przygodę z siatkówką rozpocząłem w MKS-ie Zryw-Volley Iława. Treningi i mecze rozgrywaliśmy właśnie w Hali Sportowo Widowiskowej w Iławie. Przyznam, że miałem już okazję zagrać tam mecze plusligowe, jednak były to tylko kontrolne spotkania przed sezonem.

Jakie emocje wywołuje u Ciebie pierwszy plusligowy mecz w rodzinnym mieście?

Na pewno jest to dla mnie dodatkowa motywacja! To oczywiste, że towarzyszą mi inne emocje niż zazwyczaj, ponieważ pierwszy raz będę miał okazję do zaprezentowania się przed iławską publicznością w oficjalnym ligowym meczu.

Jakim przeciwnikiem według Ciebie będzie Indykpol AZS Olsztyn?

W tym sezonie zespół z Olsztyna prezentuje bardzo dobrą i stabilną siatkówkę. Na pewno będzie to bardzo trudny przeciwnik.

Pokusisz się o wskazanie faworyta poniedziałkowego meczu?

My jedziemy tam z zamiarem wywiezienia punktów i zwycięstwa, tak jak w każdym spotkaniu PlusLigi. Patrząc na ligową tabelę, może się wydawać, że faworytem będzie zespół z Olsztyna, jednak wiele spotkań w tym sezonie pokazało, że nie zawsze drużyna uplasowana wyżej w tabeli jest zwycięzcą. Mam nadzieję, że tak będzie również w naszym przypadku.