Styczeń 2021 statystycznym okiem

AKTUALNOŚCI

Rok 2021 na ten moment jest dla nas właśnie taki, jak sobie wymarzyliśmy. W styczniu zagraliśmy cztery spotkania i we wszystkich odnieśliśmy zwycięstwo. Przyjrzyjmy się danym statystycznym z tego miesiąca. 

Za nami już 22 kolejki tegorocznych rozgrywek PlusLigi. W styczniu rozegraliśmy cztery spotkania: trzy domowe z zespołami z Nysy, Radomia i Zawiercia oraz jedno wyjazdowe w Nysie. W tym czasie zdobyliśmy 11 punktów, wygrywając 3 spotkania za 3 punkty oraz jedno w tie-breaku.

Nasz klubowy statystyk – Maciej Barczyński – spojrzał na sprawę swoim profesjonalnym okiem i porównał statystyki styczniowe z tymi z poprzedniego roku – Patrząc całościowo, w każdym elemencie widać niewielką poprawę – mówi – Jednym z tych, które znacząco się wyróżniają, jest procent wygranych akcji po przyjęciu negatywnym. Gdy popatrzymy na liczby po 20 punkcie, widać znaczną poprawę w przyjęciu oraz wyprowadzeniu pierwszej akcji po przyjęciu. Tak naprawdę jedno wiąże się z drugim – komentuje sztabowiec.

Zauważa również dużą zmianę na lepsze, jeśli chodzi o końcówki partii – Na początku sezonu mieliśmy spory problem z wykończeniem akcji w ostatniej części setów i popełnialiśmy dużo własnych błędów. Cieszy fakt, że w styczniu udało nam się tego unikać i mam nadzieję, że tak pozostanie do końca sezonu – wyznaje Barczyński.

Kilka styczniowych liczb

  • 16 setów (12 wygranych / 4 przegrane)
  • 23 asy serwisowe
  • 36 punktowych bloków
  • najlepsza skuteczność Miedziowych w ataku – mecz z Cerradem Eneą Czarnymi Radom (55%)
  • najlepiej punktujący: Ronald Jimenez – w czterech meczach 72 punkty
  • najlepszy przyjmujący: Kamil Szymura – w czterech meczach 63,67% pozytywnego przyjęcia

Plany na najbliższy miesiąc

Do końca fazy zasadniczej pozostały nam już tylko cztery spotkania. Najbliższe zagramy w poniedziałek 8 lutego u siebie z MKS-em Będzin. Kolejne dwa rozegramy na wyjazdach: 13 lutego w Rzeszowie przeciwko Asseco Resovii, a następnie 27 lutego w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie staniemy naprzeciw Grupie Azoty ZAKSIE.

Na zakończenie fazy powrócimy do Lubina, by zmierzyć się w meczu rewanżowym z Jastrzębskim Węglem. Spotkanie zaplanowane jest na początek marca. Razem z naszym sponsorem strategicznym KGHM Polska Miedź S.A. zapraszamy do oglądania meczów i kibicowania nam sprzed telewizorów!