Sztab szkoleniowy Cuprum Lubin na sezon 2020/2021

AKTUALNOŚCI

Przed startem w tegorocznych rozgrywkach PlusLiga sztab szkoleniowy naszej drużyny został przebudowany. Zaprezentowaliśmy już I trenera Marcelo Fronckowiaka, II trenera – Pawła Ruska oraz Macieja Gorzkiewicza.  Dzisiaj witamy w Lubinie nowych członków sztabu – Kacpra Wąsalę, fizjoterapeutę, Bartosza Bielendę – trenera przygotowania motorycznego oraz Macieja Barczyńskiego – statystyka drużyny.

Kacper Wąsala to licencjonowany fizjoterapeuta z kilkuletnim stażem. Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pracę ze sportowcami rozpoczął w 2017 roku jako fizjoterapeuta na stażu w klubie Jastrzębskiego Węgla. Ostatnie dwa lata spędził w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W 2019 roku znalazł się w sztabie szkoleniowym Kadry  Narodowej Finlandii. Ma za sobą wiele kursów i szkoleń z zakresu fizjoterapii, dlatego też jesteśmy przekonani, że dobrze zadba o zdrowie naszych zawodników.

Za przygotowanie motoryczne zawodników w nadchodzącym sezonie odpowiadać będzie Bartosz Bielenda. Jest on trenerem przygotowania fizycznego, który rozpoczął pracę w zawodzie w 2016 roku w Faurecia Volley Jelcz-Laskowice (3. Liga). Od 2017 roku związany był z ZAKSA Strzelce Opolskie (KRISPOL 1. Liga & 2. LIGA), natomiast w 2019 roku dołączył do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w przygotowaniach przed rozpoczęciem nowego sezonu. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach m.in. Trening Motoryczny Siatkarza, Przygotowanie Motoryczne w Sporcie czy High Performance System, Rwanie i Podrzut (metodyka i praktyka). Jego doświadczenie i wiedza w przygotowaniu fizycznym pomogą naszym zawodnikom osiągać jeszcze lepsze wyniki na boisku.

Funkcję statystyka drużyny w sezonie 2020/2021 będzie pełnił Maciej Barczyński. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Od 2014 roku pracował jako trener siatkówki zarówno z młodzieżą, jak i drużyną seniorów w Wieliczce. W sezonie 2019/2020 był statystykiem w WTS Solna Wieliczka. Prywatnie interesuje się psychologią sportu i przygotowaniem fizycznym. Będzie mógł zatem wspierać drużynę na wielu płaszczyznach.

Panowie! Serdecznie witamy wśród Miedziowych. Życzymy Wam powodzenia w nadchodzącym sezonie.