Sztab szkoleniowy melduje się w gotowości!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Cuprum Lubin niebawem rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Zobaczcie, kto w rozgrywkach PlusLigi 2019/20 będzie odpowiadał za jak najlepsze wyniki naszej drużyny.

Pierwszym trenerem Cuprum Lubin pozostaje Marcelo Fronckowiak. Dla brazylijskiego szkoleniowca będzie to drugi sezon spędzony w Miedziowych barwach. Obecnie nasz trener przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii, gdzie pełni rolę II trenera. W sztabie Marcelo pozostaje również Estończyk, Rainer Vassilijev, który jednocześnie jest II trenerem drużyny narodowej Estonii, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Przed naszym fizjoterapeutą piąty sezon w barwach Cuprum Lubin. Mateusz Kowalik od podszewki zna naszych zawodników i kolejny roku będzie odpowiadał za dobrą formę naszej drużyny.

Czas na nowe twarze w sztabie szkoleniowym Cuprum Lubin. Trenerem przygotowania fizycznego został Guilherme Pereira Barriel. Brazylijczyk jest jednocześnie trenerem przygotowania fizycznego kadry u19, z którą przygotowuje się do rozpoczynających się 21 sierpnia mistrzostw Świata w Tunezji. Na pokładzie Cuprum Lubin witamy również nowego statystyka, Adama Tołoczko.

Myślę, że udało nam się skompletować bardzo fajny sztab szkoleniowy. Wszyscy mają duże doświadczenie w walce o najwyższe cele i rozgrywki. Nasz nowy trener przygotowania fizycznego Guilherme pracuje jednocześnie z kadrą U19. Ma ogromne doświadczenie, które zdobył pracując z brazylijskiej SuperLidze, czyli odpowiedniku polskiej PlusLigi. Pracowaliśmy razem przez trzy sezony, więc wierzę, że wniesie świeży powiew do naszej drużyny, bo jest świetnym specjalistą. Skończył studia w tym kierunku i wiele kursów, cały czas się kształcąc, by być jak najlepszym w swoim zawodzie – ocenił nowy nabytek Cuprum Lubin, trener Marcelo Fronckowiak, i dodał – Rainer – wie bardzo dużo o naszych zawodnikach, o rozgrywkach PlusLigi, i o siatkarzach, którzy w niej występują. Ma doświadczenie na arenie międzynarodowej, które bardzo nam pomagało w ubiegłym sezonie. Jestem szczęśliwy, że zostaje w Cuprum Lubin. Jest młodym trenerem, który ma olbrzymią szansę, by być wielkim szkoleniowcym w przyszłości. Wszystko, co pokazał mi w ubiegłym sezonie, kiedy był dla mnie dużym wsparciem pokazało, że jest niezwykle ważnym elementem dla naszej drużyny.

Sztab szkoleniowy naszej drużyny składał się będzie również z dwóch młodych, perspektywicznych Polaków – Nasz fizjoterapeuta pracuje jednocześnie z reprezentacją Polski seniorów, ma olbrzymie doświadczenie międzynarodowe. Jestem pewien, że doświadczenie, które Mateusz zdobędzie podczas ME, które odbędą się we wrześniu da mu więcej pewności siebie, a wszystko czego się nauczy pomoże naszej drużynie w kolejnym sezonie. Jestem szczęśliwy, że będzie z nami taki profesjonalista, który tego co robi nie traktuje jedynie, jak pracę, ale jest to dla niego pasja. Mateusz kocha to co robi, kocha nasz klub i miasto i daje dużo od siebie całej drużynie. Ostatnim elementem naszej układanki jest nowy statystyk. Adam jest byłym zawodnikiem, o którym słyszałem same dobre opinie. Chciał bardzo dołączyć do naszego zespołu, był niezwykle zmotywowany, by tworzyć z nami nową jakość. Wierzę, że wprowadzi do Cuprum Lubin dużo jakości i będzie doskonałym uzupełnieniem naszego sztabu – zakończył trener Fronckowiak.

Sztab szkoleniowy Cuprum Lubin 2019/20:

Marcelo Fronckowiak – I trener

Rainer Vassiljev – II trener

Guilherme Pereira Barriel – trener przygotowania fizycznego

Adam Tołoczko – statystyk

Mateusz Kowalik – fizjoterapeuta

 

Guilhermo i Adam witamy w Miedziowych barwach!