Dzień kontra Dzień Filipa Bieguna

AKTUALNOŚCI, MECZE

Kolejnym siatkarzem, którego postanowiłam przepytać jest Filip Biegun. Ten młody zawodnik występuje w zespole miedziowych od sezonu 2017/2018, ponadto w latach 2014-2015 reprezentował barwy Cuprum Lubin w Młodej Lidze. Miejmy nadzieję, że jego główne założenia na ten sezon staną się rzeczywistością!
Zapraszam do lektury.

MONIKA MAZUR: Czy godziny wstawania bardzo różnią się od siebie w sezonie i w wakacje?
FILIP BIEGUN:
Każdy z zawodników  ma inne przyzwyczajenia i inaczej organizuje sobie dni w sezonie i poza nim. U mnie te dwa okresy niczym się nie różnią. Bez zmian – poranna kawka ciągle o tej samej porze.

MM: Czy dieta zmienia się wraz z nadejściem wakacji?
FB:
Dieta w życiu sportowca jest niezwykle ważna. Oczywiście – w trakcie sezonu jest dużo bardziej restrykcyjna i nie na wszystko na co mam ochotę mogę sobie pozwolić. Staram się dietę trzymać cały rok, dzięki czemu łatwiej mi się regeneruje, ale oczywiście w wakacje daje sobie trochę luzu.

MM: Jakie są podstawowe różnice w te dni?
FB:
W trakcie sezonu mamy wszystko zaplanowane i zorganizowane. Dni są bardzo do siebie podobne – treningi w hali i na siłowni, mecze domowe i wyjazdowe. Dużo więcej czasu spędzam z kolegami z drużyny, niż z bliskimi. Dlatego w wakacje więcej czasu poświęcam znajomym i rodzinie, rekompensując brak czasu w sezonie.

MM: Jaką formę aktywności preferujesz w wolne dni w sezonie, a jaką w przerwę wakacyjna?
FB:
Mamy tyle aktywności fizycznych w trakcie sezonu, że wolne chwile przeznaczam na odpoczynek. Praca, którą wykonujemy na siłowni, a także podczas treningów w hali jest już wystarczająca dla mojego organizmu i wolę wolny czas poświęcić na regenerację. Wakacje z kolei przeznaczam dla mojej rodziny i znajomych, z którymi planuje swoje wolne dni i spędzam go na wspólnych spotkaniach i wyjazdach rekompensując sobie i bliskim brak czasu w sezonie.

MM: Jak spędzasz czas z bliskimi, czy podczas sezonu znajdujesz dla nich wystarczającą ilość czasu na jakieś mini wycieczki?
FB:
Przez większą część roku mam czas jedynie na mini wycieczki do domu rodzinnego, a na dalsze wyjazdy niestety brakuje czasu. Większość weekendów spędzamy grając albo u nas w hali w Lubinie, albo na wyjazdach, a w tygodniu ciężko trenujemy. W wakacje możemy zdecydowanie dłużej cieszyć się towarzystwem bliskim nam osób i organizować krótsze i dłuższe wycieczki poznając uroki naszego kraju.

MM: Aktywność fizyczna w wakacje? Preferujesz pływanie czy bieganie?
FB:
 W wakacje staram się więcej odpoczywać, ale natura sportowca jest taka, że ciężko usiedzieć na miejscu i całkiem porzucić uprawianie jakiegokolwiek sportu. Osobiście organizuje sobie tak czas, by uprawiać obie te aktywności, ale gdybym miał wybierać to postawiłbym na pływanie.

MM: Jakie plany na tegoroczne wakacje?
FB:
W przeciwieństwie do poprzednich lat w te wakacje nie mam obranego jednego kierunku wakacyjnego. Swój wolny czas chcę poświęcić na odwiedzenie paru miejsc podczas krótkich wyjazdów.

MM: Jakie masz główne założenia na kolejnym sezonie
FB:
Przede mną trzeci sezon w barwach Cuprum Lubin i tak, jak w latach poprzednich chciałbym spędzić, jak najwięcej czasu na boisku oraz systematycznie polepszać swoje siatkarskie umiejętności. Drużynowo będziemy walczyć o zajęcie jak najwyższego miejsca w sezonie PlusLigi.