Sztab trenerski w gotowości!

AKTUALNOŚCI

Poznaliśmy już całą miedziową drużynę na nadchodzący sezon 2022/2023. Czas najwyższy odkryć karty sztabu trenerskiego. Wiadome jest, że trenerem pozostanie Paweł Rusek. U jego boku natomiast będą nadal asystent trenera Tomasz Kowalski, trener przygotowania motorycznego Bartosz Bielenda i statystyk Maciej Barczyński. 

O tym, że na stanowisku pierwszego szkoleniowca pozostanie Paweł Rusek, informowaliśmy już w połowie maja. Więcej informacji na ten temat TUTAJ. W sztabie natomiast pozostanie dwóch dotychczasowych trenerów i statystyk. Zabraknie fizjoterapeuty Kacpra Wąsali, z którym współpracowaliśmy ostatnie dwa lata. 

Rolę asystenta Pawła Ruska tak jak do tej pory będzie pełnił Tomasz Kowalski. Swoją przygodę ze sportem zaczynał on jako czynny zawodnik, jednak szybko zdał sobie sprawę, że bardziej niż grać woli trenować innych. Z początku łączył grę w II lidze ze szkoleniem młodzieży. Zanim dołączył do naszego zespołu, zbierał doświadczenie na ławkach trenerskich w ekstraklasie kobiet i w pierwszej lidze mężczyzn. W minionym sezonie pokazał, że w PlusLidze zostanie jednak na dłużej. 

Dla Bartosza Bielendy nadchodzący sezon 2022/2023 będzie już trzecim w sztabie Miedziowych. Choć Bartek zapewnił sobie pewne miejsce na naszej ławce trenerskiej, nie osiadł na laurach. Wciąż, gdy tylko ma taką okazję, uczestniczy w szkoleniach i podnosi swoje kwalifikacje, jest niezwykle ambitny. W tym roku jego praca została wyjątkowo doceniona, ponieważ znalazł się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski U-22, gdzie dba o formę młodych, perspektywicznych zawodników, będących przyszłością reprezentacji Polski. W ostatnim czasie wywalczył ze swoimi podopiecznymi brązowy medal mistrzostw Europy do lat 22! 

Bielenda współpracuje także z Volleyball Motor Skills, gdzie prowadzi kursy i dzieli się swoją szeroką wiedzą na temat kultury fizycznej i motoryki. 

W miedziowym sztabie szkoleniowym pozostaje także niezastąpiony statystyk Maciej Barczyński. Oprócz tego, że jest sumienny i skrupulatny w swojej profesji prowadzenia statystyk, ma także wiedzę z innych obszarów sportu, m.in. z psychologii czy przygotowania fizycznego. Jest Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i ma na swoim koncie pracę jako szkoleniowiec w młodzieżowych i seniorskich drużynach siatkarskich w Wieliczce. 

Panowie, bardzo się cieszymy, że zostajecie z nami!