Przed nami finały Ligi Narodów w Bolonii!

AKTUALNOŚCI

Jeszcze niedawno zaczynała się Liga Narodów, gdzie podczas pierwszego turnieju obserwowaliśmy debiut Kamila Szymury, a tu już przed nami turniej finałowy… Najlepsze drużyny VNL rozpoczną dziś w Bolonii walkę o medale. Zwycięzców poznamy w niedzielę.

Za nami już sześć grupowych turniejów, które wyłoniły osiem najlepszych ekip tegorocznej Ligi Narodów. Są to kolejno: Włochy, Polska, USA, Francja, Japonia, Brazylia, Iran i Holandia. Mecze ćwierćfinałowe rozgrywane będą w systemie 1-8, 2-7, itd. Polacy zmierzą się zatem z drużyną z siódmego miejsca – reprezentacją Iranu. Z pewnością nie będzie to łatwe spotkanie, bo Irańczycy to właśnie jeden z dwóch zespołów, z którymi… Polacy przegrali w fazie grupowej. Mamy ogromne nadzieje na udany rewanż!

Spotkania ćwierćfinałowe będą rozgrywane dziś i jutro (środa i czwartek), a zwycięzcy awansują do najlepszej czwórki, która w weekend powalczy o medale. Na sobotę zaplanowano półfinały, na niedzielę zaś mecze o miejsca na podium. Wszystkie starcia odbędą się w godzinach 18:00 i 21:00 we włoskim mieście Bolonia.

Rok temu klasyfikacja medalowa prezentowała się następująco: 1. Brazylia, 2. Polska, 3. Francja. We wcześniejszej edycji z roku 2019 Biało-czerwoni skończyli zmagania z brązowym medalem. Czy podtrzymają dobrą passę i tym razem także staną na podium, dowiemy się w niedzielę. Trzymamy mocno kciuki, by tak właśnie było!

 

Terminarz meczów Ligi Narodów 2022:

20 lipca, środa – ćwierćfinały

USA – Brazylia (godz. 18:00)

Włochy – Holandia (godz. 21:00)

21 lipca, czwartek – ćwierćfinały

Francja – Japonia (godz. 18:00)

Polska – Iran (godz. 21:00)

23 lipca, sobota – półfinały

Półfinał nr 1 (godz. 18:00)

Półfinał nr 2 (godz. 21:00)

24 lipca, niedziela – finały

Mecz o brąz (godz. 18:00)

Mecz o złoto (godz. 21:00)

 

Fot. Volleyball World