Szymon Romać wypożyczony do Gdańska!

AKTUALNOŚCI

Mamy dla Was kolejne wieści z „miedziowego” obozu. Tym razem jeden z zawodników nas opuszcza i wybiera się na roczne wypożyczenie do czołowego klubu PlusLigi. Dziękujemy Szymkowi Romaciowi za sezony spędzone w naszych barwach i serducho oddane tej drużynie! Życzymy powodzenia w nowym zespole i… do zobaczenia na parkietach!

Szymon spędził w Lubinie sporą część swojej kariery i mocno przyczynił się do wyniku zespołu w pierwszym sezonie PlusLigowych zmagań, skutecznie zastępując kontuzjowanego Marcela Gromadowskiego. W minionych rozgrywkach nie miał jednak zbyt wielu szansa do zaprezentowania swoich umiejętności, ponieważ konkurencja na jego pozycji była już większa. – Mogę powiedzieć, że z roku na rok gołym okiem można dostrzec progres, jaki ma miejsce w klubie i to na każdej płaszczyźnie. Nie tylko wyniki sportowe są coraz lepsze, ale również cała organizacja i wszystkie aspekty nie do końca związane stricte z boiskiem. Jedyna ocena jaką mogę wystawić to piątka z plusem – mówi z uśmiechem Szymon. – Przełomowym momentem było oczywiście wstąpienie w szeregi siatkarskiej elity, ale jak widać nowe miejsce i nowe wyzwania nie były klubowi straszne. Pierwszy sezon – jak na beniaminka – był bardzo dobry, a rozgrywki, które dopiero co zakończyliśmy, okazały się jeszcze lepsze od poprzedniego, co na pewno dobrze rokuje na przyszłość – kontynuuje Szymek.

Szymon towarzyszył Cuprum zarówno w zmaganiach pierwszoligowych jak i podczas debiutu w siatkarskiej elicie. Teraz jednak zdecydował się na zmianę i roczne wypożyczenie do klubu z czołówki, na co zarząd Cuprum wyraził zgodę. – Zgadza się, w Lubinie spędziłem łącznie cztery sezony. Jest to dość długi okres czasu, ale nadszedł odpowiedni moment na zmiany. Przenoszę się w nowe miejsce, aby tam dalej się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia – mówi Szymon. – Czuję się zmotywowany do ciężkiej pracy. Wiadomo, że będąc w Lubinie, jestem w domu, więc zmiana jest trudniejsza ze względu na wszystko, co po sobie tu zostawiamy. Mimo to patrzę z radością w przyszłość i wiem, że przyszły sezon będzie bardzo owocnym czasem – kontynuuje z optymizmem atakujący.

Nowym klubem Szymona będzie LOTOS Trefl Gdańsk, w którym pod okiem byłego trenera reprezentacji Polski Andrei Anastasiego, nasz atakujący będzie miał szansę rozwijać swoje umiejętności. – Jak już wspominałem, jestem pełen motywacji i chęci do ciężkiej pracy, aby w konsekwencji stawać się coraz lepszym zawodnikiem. LOTOS Trefl jest klubem z dużymi aspiracjami, uznaną marką na siatkarskiej mapie Polski – mówi Szymon. – Jadę w nowe miejsce, aby się rozwijać i uczyć nowych rzeczy, a także zostawić po sobie coś pozytywnego. Nowy sezon, nowe wyzwania, czekam na nie z niecierpliwością – zakończył z uśmiechem atakujący.

Szymon – dziękujemy za lata spędzone w „miedziowych” barwach i trzymamy kciuki za sukcesy z nową drużyną! Do zobaczenia na parkietach :)

fot. LOTOS Trefl Gdańsk