Trommel: Będziemy walczyć o każdy punkt!

AKTUALNOŚCI

Nasi siatkarze już od wczoraj są w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie dzisiaj zmierzą się z zeszłorocznym zdobywcą Pucharu Polski. Dla ZAKSy Kędzierzyn-Koźle będzie to pierwszy mecz u siebie w sezonie 2014/2015. Ze względu na to zgromadzonych kibiców czeka wiele atrakcji, z możliwością zobaczenia na żywo pucharu Mistrzostw Świata włącznie.

Po części oficjalnej nastąpi sportowa część wieczoru, w której nasi siatkarze zmierzą się z podopiecznymi Sebastiana Świderskiego. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla na pewno są głodni zwycięstwa po przegranej w meczu o Super Puchar Polski oraz po ligowej porażce z LOTOSem Trefl Gdańsk, co raczej nie ułatwni zadania zawodnikom Gianniego Cretu.

Niemniej jednak Cuprum Lubin planuje do tego spotkania podejść ambitnie i w dobrych nastrojach. Najbardziej tego meczu nie może doczekać się Jeroen Trommel, który będzie miał okazję stanąć na przeciwko swoich kolegów z Holandii – Dicka Kooya, Nimira Abdel-Aziza i Kaya van Dijka

Na początku chciałbym powiedzieć, że będzie mi bardzo miło zagrać przeciwko moim holenderskim kolegom. W przeszłości niespecjalnie często miałem taką możliwość. Obaj są bardzo dobrymi zawodnikami o ogromnym potencjale, który mają okazję wykorzystywać, grając w jednej z czterech najlepszych drużyn w Polsce – mówi przed meczem Jeroen Trommel. – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest bardzo mocną drużyną, która w swoim składzie ma zawodników zarówno świetnie skaczących jak i bardzo dobrze zagrywających. Niemniej jednak podchodzimy do tego meczu tak samo, jak do naszych dwóch poprzednich spotkań. Zagramy przeciwko bardzo wymagającej ekipie i musimy skupić się na tym, co sami będziemy prezentować oraz na czynnikach, które mogą wpłynąć na poprawę naszej gry.

Oprócz zawodników z Holandii na przeciwko naszych siatkarzy staną także inni klasowi zawodnicy, w tym obecni mistrzowie świata – Paweł Zagumny oraz Paweł Zatorski. – Na pewno nie będziemy próbowali pokonać ZAKSy grając mocną, siłową siatkówkę. Nie byłoby to zbyt mądre z naszej strony, ponieważ są w tym od nas zdecydowanie lepsi. Musimy się bardzo dobrze przygotować taktycznie oraz starać się być jak najlepiej zorganizowani na boisku – kontynuuje Trommel. – Głównie musimy skupiać się na tym, jak zagramy jako drużyna. Zawsze przygotowujemy się do spotkania po to, żeby je wygrać, a nie przegrać, ale jesteśmy również realistami i zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli ZAKSA pokaże swoją najlepszą siatkówkę to właśnie oni będą faworytem tego meczu. Mimo to, na pewno będziemy walczyć o każdy punkt i postaramy się zagrać tak, żeby jak najbardziej utrudnić siatkarzom z Kędzierzyna drogę do dzisiejszego zwycięstwa – zakończył Jeroen Trommel.

Jesteśmy pewni, że nasi siatkarze zrobią wszystko, żeby zagrać dziś jak najlepsze spotkanie. Mecz Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już o 19:00. Liczymy na to, że nawet siedząc w domach, będziecie mocno trzymali kciuki za nasz zespół!