Trzeci sezon w miedziowych barwach!

AKTUALNOŚCI

Sezon 2022/2023 bardzo powoli się zbliża, więc coraz więcej miedziowych niewiadomych zostaje odkrytych. Znane jest już pięć nazwisk… czas na kolejne. Paweł Pietraszko nadchodzący sezon spędzi w miedziowym klubie! 

Paweł Pietraszko to piąty zawodnik po Wojtku Ferensie, Remku Kapicy, Kamilu Szymurze i Florianie Krage, który zdecydował się pozostać w Lubinie na dłużej. Środkowy reprezentuje nasze barwy od dwóch lat i trzeba przyznać, że przez ten czas wypracował sobie pewną pozycję szóstkowego zawodnika. W niedawno zakończonym sezonie wystąpił w 24 meczach, rozgrywając 87 setów. W tym czasie wywalczył 155 punktów, w tym 42 blokiem. Podczas wyjazdowego starcia z Jastrzębskim Węglem zablokował rywali aż 9-krotnie, dokładając jeszcze 3 wybloki. 

Forma naszego środkowego w tym sezonie była bardzo stabilna. Dobrze spisywał się na siatce, zostając drugim najlepiej blokującym w zespole. Warto także podkreślić jego skuteczność w ataku, wynoszącą 57,95%. Cieszymy się, że Paweł zostaje z nami w Lubinie! 

Zanim Pietraszko trafił do naszego klubu, przez dwa lata grał w AZS-ie Olsztyn, a wcześniej z drużyną GKS-u Katowice wygrał mistrzostwa 1. ligi mężczyzn, awansując do ekstraklasy.

____________________________

Paweł Pietraszko

Data urodzenia: 5 października 1990

Pozycja: środkowy

Wzrost: 203 cm

Zasięg w ataku:  352 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin