Kajtek Kubicki powalczy na Mistrzostwach Świata U-21!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Reprezentacja Polski do lat 21 w składzie z naszym rozgrywającym Kajetanem Kubickim rozpoczyna jutro mistrzostwa świata w Bahrajnie. Impreza potrwa do niedzieli, 16 lipca.

Nasza kadra juniorów bardzo długo i intensywnie przygotowywała się do nadchodzących mistrzostw. Zawodnicy odbyli cztery zgrupowania. Najpierw trenowali w Zakopanem, potem w Kędzierzynie-Koźlu, Radomiu i na końcu tuż przed wylotem do Manamy spotkali się w Nowym Dworze Mazowieckim. Zaliczyli też kilka sparingów, w których pokonali m.in. Argentynę i Holandię, natomiast przegrali z Francją.

W środę 5 lipca reprezentanci U-21 wylecieli do Bahrajnu, by zaaklimatyzować się przed startem mistrzostw. W imprezie będzie walczyło 16 drużyn z całego świata, podzielonych na 4 grupy. Polacy trafili do grupy C razem z Bułgarią, Kanadą i Indiami. Do kolejnego etapu rozgrywek wejdą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Składy grup MŚ U21:

Grupa A: Bahrajn, Iran, Tajlandia, Tunezja
Grupa B: Włochy, Brazylia, Egipt, Meksyk
Grupa C: Polska, Bułgaria, Kanada, Indie
Grupa D: Argentyna, Belgia, Czechy, USA

Faza grupowa potrwa od piątku do niedzieli. Poniedziałek będzie natomiast dla wszystkich drużyn dniem odpoczynku. Terminarz Biało-czerwonych na najbliższe dni przedstawia się następująco:

  • Piątek (7.07), Polska – Indie, godz. 10:00
  • Sobota (8.07), Kanada – Polska, godz. 10:00
  • Niedziela (9.07), Bułgaria – Polska, godz. 10:00

Transmisja z meczów Polaków na sportowych antenach Polsatu.

Warto wspomnieć, że w 2021 roku Kajtek także brał udział w mistrzostwach świata, lecz wówczas w kategorii wiekowej do lat 19. Wywalczył wtedy złoto i mamy głęboką nadzieję, że z tych mistrzostw także wróci z medalem. Trzymajmy za niego mocno kciuki!

Fot. PZPS / Zdjęcie mistrzów świata U-19 z 2021 roku