Kolejny młody talent dołącza do Cuprum Lubin!

AKTUALNOŚCI

Ma na swoim koncie mistrzostwo Polski, SuperPuchar Polski i srebrny medal Ligi Mistrzów, a dziś kończy właśnie osiemnaście lat. Duet miedziowych libero uzupełnia młody i bardzo utalentowany Maksymilian Granieczny. Witamy w drużynie! 

W siatkarskim środowisku Maks uznawany jest za wielki talent. W seniorskiej siatkówce w barwach Jastrzębskiego Węgla zadebiutował w wieku zaledwie 15 lat. Tym samym był najmłodszym debiutantem PlusLigi w historii. Młodzieżowe lata spędził w Akademii Talentów JW. – Gdy grałem w Akademii, czasem były organizowane treningi z zawodnikami PlusLigi. Raz przyszedł do nas Paweł Rusek i poprowadził trening dla libero. Udzielał nam wielu wskazówek i poprawiał naszą technikę. Było widać, że to doskonały zawodnik z wielką siatkarską wiedzą – wspomina Maksymilian. 

W poprzednim sezonie Maksymilian Granieczny oficjalnie pełnił funkcję zmiennika reprezentanta Polski Jakuba Popiwczaka w jastrzębskim klubie. Nie miał zbyt wielu szans na parkiecie, ale zebrane przez ten czas doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłym sezonie. – W Cuprum Lubin występuje i występowało wielu młodych zawodników, którzy dostawali swoje szanse na boisku. Wierzę, że ja również będę je miał. Cieszę się, że będę mógł pracować pod okiem trenera Ruska, który w przeszłości był znakomitym libero – mówi zawodnik. 

Jak na 18-letniego siatkarza, Granieczny ma na swoim koncie spore sukcesy. Zaczynając od rozgrywek młodzieżowych, Maks zdobył wiele medali mistrzostw Śląska oraz mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Grał także na turniejach międzynarodowych, reprezentując Polskę, a w 2021 roku wywalczył brąz mistrzostw Europy U-17. Został wtedy wybrany najlepszym libero rozgrywek.  

W seniorskiej siatkówce ma już w zanadrzu mistrzostwo Polski, SuperPuchar Polski, srebrny medal Pucharu Polski, a także występy w Lidze Mistrzów. – Do Cuprum przychodzę w celu szlifowania swoich siatkarskich umiejętności. Chcę stawać się coraz lepszym zawodnikiem. Mam nadzieję, że jak najlepiej wykorzystam każdą minutę, którą dane mi będzie spędzić na boisku – kończy Granieczny. 

Maks, witamy Cię serdecznie w Lubinie i życzymy udanego sezonu! 

_________________________

Maksymilian Granieczny

Data urodzenia: 7 lipca 2005

Pozycja: libero

Wzrost: 177 cm 

Zasięg w ataku: 308 cm 

Poprzedni sezon: Jastrzębski Węgiel