Turniej Piłki Siatkowej w Lubinie za nami!

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

Zakończyliśmy towarzyski turniej w Lubinie. Do Hali Widowiskowo-Sportowej RCS zawitały trzy PlusLigowe drużyny – GKS Katowice, Aluron CMC Warta Zawiercie i Exact Systems Hermapol Częstochowa. Zapraszamy na podsumowanie.

W inauguracyjnym meczu zmierzył się GKS Katowice i Aluron CMC Warta Zawiercie. Spotkanie zakończyło się w trzech setach na korzyść zespołu z Katowic, który podczas całego meczu był lepszy o kilka punktów od rywala. Podczas drugiego spotkania na boisko wyszli nasi Miedziowi zawodnicy, którzy mimo przegranych dwóch setów, wrócili na zwycięską ścieżkę w trzeciej partii. Ostatecznie po pełnym emocji pięciosetowym pojedynku ulegliśmy Exact Systems Hermapol Częstochowa. I w ten sposób poznaliśmy finalistów turnieju.

Wyniki pierwszego dnia:

Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice 0:3 (20:25; 20:25; 21:25)
Cuprum Lubin – Exact Systems Hermapol Częstochowa 2:3 (16:25; 22:25; 25:23; 25:17; 11:15)

Drugi dzień turnieju to walka o miejsca. W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Spotkanie trwało cztery sety, z czego jedynie trzeci set zapisaliśmy na swoje konto (25:21), aby ostatecznie przegrać mecz 1:3 i zająć czwarte miejsce w całym turnieju. W finale mogliśmy zobaczyć beniaminka z Częstochowy oraz GKS Katowice. Dużą walecznością wykazał się Exact Systems Hermapol, który świetnie rozpoczął spotkanie zwyciężając w pierwszym i drugim secie. Natomiast trzecia partia należała do Gieksy. Zespoły przed meczem umówiły się na trzysetowe spotkanie, więc po dwóch pierwszych setach Częstochowa zapewniła sobie zwycięstwo w całym meczu i tym samym zajęła I miejsce w turnieju. Beniaminek pokazał bardzo dobrą dyspozycję przed zbliżającymi się rozgrywkami PlusLigi.

Wyniki drugiego dnia:

Cuprum Lubin – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (22:25; 18:25; 25:21; 21:25)
Exact Systems Hermapol Częstochowa – GKS Katowice 2:1 (25:22; 25:22; 23:25)

 Galeria zdjęć z dwóch dni turnieju: