V Memoriał im. Jana Rutyńskiego – podsumowanie

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W dniach 4-5 października w hali RCS w Lubinie rozegrany został V Memoriał im. Jana Rutyńskiego. W turnieju udział wzięły zespoły Cuprum Lubin, Jastrzębskiego Węgla, MKS-u Będzin i BKS-u VISŁA Bydgoszcz.

W piątek (4 października) w pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny Cuprum Lubin i BKS-u VISŁA Bydgoszcz. Lubinianie od początku do końca kontrolowali przebieg pojedynku, dzięki czemu pewnie wygrali 3:0. Najwięcej punktów po stronie gospodarzy zdobył Jakub Ziobrowski (13 pkt.), a tuż za nim uplasował się Robinson Dvoranen (11 pkt.). Podopieczni Marcelo Fronckowiaka zdobyli aż 10 punktów blokiem. Po drugiej stronie siatki najlepiej spisywał się Paweł Gryc (10 pkt.). W drugim meczu półfinałowym zagrały zespoły Jastrzębskiego Węgla i MKS-u Będzin. Jastrzębianie do połowy trzeciej partii kontrolowali wydarzenia na boisku. Zmiany dokonane przez trenera Jakuba Bednaruaka tchnęły nową nadzieję w jego ekipę i będzinianie w końcówce partii doprowadzili do remisu, by ostatecznie wygrać ją 32:30. Czwarta odsłona była już jedynie formalnością i do Jastrzębski Węgiel zameldował się w finale memoriału. Najlepiej punktującym w drużynie JW był Christian Fromm (19 pkt), a tuż za nim Dominik Depowski (15 pkt.), w ekipie MKS-u tyle samo punktów zdobył Michał Superlak.

W meczu o 3. miejsce zagrały zespoły MKS-u Będzin i BKS-u VISŁA Bydgoszcz. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka od pierwszych piłek wyraźnie dominowali nad rywalami. W ataku na skrzydłach nie do zatrzymania byli Faryna i Sossenheimer, a na środku siatki pewnie punktowali Dawid Dryja i Artur Ratajczak. Po drugiej stronie siatki skuteczność utrzymywali Peszko, Gryc i Kalembka, jednak nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych rywali. Wygrana 3:0 dała będzinianom 3. miejsce w turnieju.

Zacięty bój o zwycięstwo w Memoriale im. Jana Rutyńskiego stoczyły drużyny Cuprum Lubin i Jastrzębskiego Węgla. Początek meczu należał do podopiecznych Marcelo Fronckowiaka, którzy bardzo dobrze czytali grę rywali i utrzymywali wysoki procent w ataku, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 2:0 w setach. Mimo dobrej gry na początku trzeciej odsłony do jastrzębianie wykazali się większą cierpliwością i wygrali kolejne dwie partie doprowadzając do tie-break`a. W decydującej odsłonie już na początku lubinianie odskoczyli na bezpieczną przewagę 6:1, której nie oddali do końca pojedynku wygrywając 3:2.

W trakcie trwania turnieju najwięcej punktów zdobył Jakub Bucki – 34, zawodnik Jastrzębskiego Węgla najlepiej spisywał się w ataku – 30 punktów. Najlepiej serwującym był Christian Fromm, który punktował w tym elemencie trzykrotnie. Po pięć punktowych bloków ustawili z kolei Przemysław Smoliński i Dominik Depowski.

Wszystkim drużynom i kibicom dziękujemy za udział w wyjątkowym dla nas Memoriale im. Jana Rutyńskiego!

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Cuprum Lubin
  2. Jastrzębski Węgiel
  3. MKS Będzin
  4. BKS VISŁA Bydgoszcz

 

Wyniki meczów:

Dzień I (04.10.2019)

Cuprum Lubin – BKS VISŁA Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:20, 25:18)

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:1 (25:18, 25:22, 30:32, 25:15)

 

Dzień II (05.10.2019)

MKS Będzin – BKS VISŁA Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:19, 25:18)

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:16, 25:20, 20:25, 13:25, 15:10)