Walczymy o 9. miejsce!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Wszystko, co dobre, szybko się kończy… Już jutro zagramy ostatnie domowe spotkanie plusligowe w sezonie 2021/2022. Powalczymy o 9. miejsce w lidze, a naszym rywalem będzie drużyna ze stolicy – Projekt Warszawa. Gorąco zapraszamy do hali RCS!

W teorii faza zasadnicza zakończyła się w pierwszy weekend kwietnia. Wtedy stało się jasne, że zagramy o 9. miejsce sezonu, ale wciąż nie wiedzieliśmy, kto będzie naszym rywalem. Wszystko z powodu dwóch zaległych meczów fazy zasadniczej, z których ostatni miał miejsce w miniony poniedziałek. Wtedy okazało się, że na koniec sezonu zmierzymy się z drużyną Andrei Anastasiego.

Pierwszy z dwóch meczów o 9. pozycję odbędzie się na naszym parkiecie już jutro o 17:30. Rewanż natomiast będzie miał miejsce w piątek 22 kwietnia o godzinie 20:30 w Warszawie. Przy wyrównanym stanie wygranych spotkań 1:1 rozegrany zostanie złoty set.

Zerknijmy także w statystyki drużyn przed samym meczem. Projekt Warszawa zakończył fazę zasadniczą na 9. miejscu, my natomiast na 10. W tym sezonie graliśmy ze sobą dwukrotnie, w obydwóch meczach zwyciężyli warszawianie. Patrząc całościowo na historię meczów ze stołecznym klubem, mierzyliśmy się 19 razy, 11 spotkań wygrywali rywale, a 8 nasza drużyna. Bilans setów jest jednak zbliżony 34:38. Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole przeciwnika jest Dusan Petković (363 pkt), a u nas Marcin Waliński (372 pkt). W elemencie zagrywki prezentujemy się lepiej, natomiast w bloku przodują rywale. Co ciekawe, skuteczność w ataku mamy na bardzo podobnym poziomie (48,41% do 48,66%).

Zdajemy sobie sprawę, że jutrzejsza walka nie będzie łatwa. Mamy jednak nadzieję, że przyjdziecie do hali, by nas wspierać z trybun! Bilety wciąż dostępne TUTAJ. Do zobaczenia!

 

Faza play-off PlusLigi 2021/2022, pierwszy mecz o 9. miejsce

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa

Czwartek (14.04.2022), godz. 17:30, HWS Regionalnego Centrum Sportowego, ul. Odrodzenia 28b, Lubin