Witamy nowego fizjoterapeutę!

AKTUALNOŚCI

W sztabie szkoleniowym Miedziowych witamy nowego członka! Do klubu dołącza Maciej Mata, który będzie pełnił funkcję fizjoterapeuty. 

Nasz nowy sztabowiec to 27-letni absolwent Politechniki Opolskiej na kierunkach fizjoterapia i wychowanie fizyczne. Maciej na swoim koncie ma już doświadczenie w swojej dziedzinie, gdyż ostatnie sezony spędził na ławce trenerskiej koszykarskiej pierwszoligowej drużyny Weegree AZS Politechnika Opolska. Pełnił tam funkcję fizjoterapeuty. 

Mata jeszcze całkiem niedawno czynnie grał w siatkówkę, na pozycji libero m.in w UMKS-ie MOS Wola Warszawa, Chrobrym Głogów czy w akademickim zespole Politechniki Opolskiej. Może się pochwalić nietypowym osiągnięciem, jakim jest wicemistrzostwo Polski w siatkówce… na śniegu. Zdobył je w 2019 roku właśnie w barwach KU AZS PO. 

Maciek Mata jest ostatnim ogniwem sztabu szkoleniowego Miedziowych w nadchodzącym sezonie 2022/2023. Wierzymy, że szybko zaaklimatyzuje się nie tylko wśród trenerów, ale także dobrze porozumie z zawodnikami. Powodzenia w nowych realiach, Maciek! 

Sztab szkoleniowy Cuprum Lubin:

Paweł Rusek – trener

Tomasz Kowalski – asystent trenera

Bartosz Bielenda – trener przygotowania motorycznego

Maciej Barczyński – statystyk

Maciej Mata – fizjoterapeuta