Witamy nowych członków sztabu szkoleniowego!

AKTUALNOŚCI

Poznaliście już całą miedziową drużynę, która w nadchodzącym sezonie będzie walczyć o punkty na parkiecie. Czas na przedstawienie ekipy do zadań specjalnych, która będzie czuwać nad zespołem spoza boiska. 

Jak już ogłosiliśmy na początku, trenerem Cuprum Lubin pozostaje Paweł Rusek, który obecnie pełni rolę asystenta selekcjonera reprezentacji Polski, Nikoli Grbicia. Drugim szkoleniowcem podobnie jak w poprzednim sezonie będzie Tomasz Kowalski. Pozostałe funkcje będą jednak obsadzone przez nowych specjalistów. 

Dbający o formę zawodników 

Dobry trener przygotowania motorycznego to w profesjonalnym sporcie podstawa. Za formę naszych miedziowych zawodników w przyszłym sezonie będzie odpowiadał ambitny, doświadczony i profesjonalny Grzegorz Kurek. Jako były zawodnik, który występował na pozycji libero, doskonale zna siatkówkę od strony gracza. W połączeniu z ogromną wiedzą o kulturze fizycznej, którą dysponuje Kurek, mamy przepis na idealnego trenera przygotowania motorycznego. Miniony sezon Grzegorz spędził w ukraińskim klubie Epicentr-Podolyany, gdzie odpowiadał właśnie za przygotowanie fizyczne zawodników. 

Przeciwdziałający kontuzjom 

Oprócz oczywistego przygotowania zawodników do gry, równie ważna jest także opieka fizjoterapeutyczna nad nimi po meczach. W nadchodzącym sezonie naszym fizjoterapeutą będzie świeżo upieczony magister Olaf Gołąbek. Choć młody, na swoim koncie ma już m.in. pracę z seniorską reprezentacją Polski, z którą pracował jako fizjoterapeuta pomocniczy. Do tego odbywał też staż w klubie mistrza Ligi Mistrzów, Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. 

Analizujący statystyki 

W zbliżającym się sezonie za „część statystyczną” w naszym zespole będą odpowiadały dwie osoby. Pierwszą z nich jest Damian Musiak, który powraca do Lubina po czterech latach przerwy. W sezonie 2018/2019 pełnił w naszym klubie funkcję statystyka. Tym razem jego rola będzie nieco inna: asystent trenera/analityk. Ostatnie lata Damian spędził w sztabie szkoleniowym GKS-u Katowice, natomiast w sezonie reprezentacyjnym współpracował z kadrą Australii. Wcześniej pracował także przy reprezentacji Białorusi i Belgii.  

Funkcję statystyka będzie natomiast pełnił młody Filip Mystkowski, który do tej pory był zawodnikiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Grał na pozycji libero. Fachu będzie się uczył przy doświadczonym Damianie Musiaku. 

Panowie, witamy na pokładzie Cuprum Lubin!