Włoch trenerem Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

Myli się ten kto myśli, że pomiędzy sezonami PlusLigi siatkarski klub zwalnia tempo.  W Cuprum Lubin prace nad startem drużyny w nowym sezonie już dawno ruszyły pełną parą. Aby nie trzymać Kibiców i sympatyków Miedziowych siatkarzy w niewiedzy, uchylamy nieco rąbka klubowych tajemnic.

Informacje transferowe dotyczące sezonu 2018/2019 rozpoczniemy od prezentacji Trenera Miedziowych, odpowiedzialnego za budowanie składu oraz taktyczne przygotowanie drużyny do zbliżających się rozgrywek.

Niezmiernie miło nam poinformować, że drużynę Cuprum Lubin w nadchodzącym sezonie poprowadzi włoski szkoleniowiec – Daniele Capriotti. Trener pracował już w Lubinie – jako asystent Gheorghe Cretu w sezonie 2015/1016, więc w tym przypadku możemy mówić o powrotach.

W ostatnim czasie Daniele Capriotti pracował jako trener Raisio Loimu w Finalndii. Od 2014 roku prowadzi również siatkarską kadrę narodową kobiet w Islandii, z którą zdobył w ubiegłym roku złoty medal na mistrzostwach Europy SCD, organizowanych przez CEV. Jest człowiekiem bardzo aktywnym – uczestniczy w wielu projektach federacji włoskiej, mających na celu rozwój młodzieży w siatkówce halowej i plażowej. W trakcie swojej kariery trenerskiej uzyskał włoską licencję uprawniającą do szkolenia trenerów siatkówki. Jest również wykładowcą akademickim.

Trenerze Capriotti! Witamy ponownie wśród Miedziowych i życzymy wielu sukcesów sportowych w nadchodzącym sezonie PlusLigi!