Wracamy z Jastrzębia bez punktów

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

W 8. kolejce PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali u siebie KGHM Cuprum Lubin 3:0.

Rozpoczęliśmy mecz od punktu po skutecznym ataku Adama Lorenca (0:1), ale jastrzębianie bardzo szybko zbudowali kilkupunktową przewagę (7:4). Udało się nam zmniejszyć różnicę, a później nawet odrobić straty po asie Adama Lorenca (13:13). Końcówka pierwszej partii należała jednak do gospodarzy, gdy w polu zagrywki zaczął punktować Norbert Huber, a następnie Jean Patry. W ostatniej akcji postawili skuteczny blok (25:19).

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana, a gra punkt za punkt toczyła się do końca seta. Bardzo dobrze tego seta rozpoczął Jakub Strulak, który popisał się nie tylko skutecznością na siatce, ale także punktową zagrywką (3:5). Decydujące akcje rozegrały się od stanu (18:18), kiedy zawodnicy trenera Ruska zaczęli popełniać błędy, a drugi set zakończył się po nieudanym serwisie Kamila Kwasowskiego.

Trzecia odsłona tego meczu to zdecydowanie lepsza gra siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Na początku odskoczyli na kilka punktów (10:5), a potem kontrolowali przebieg spotkania. Szymura wywalczył piłkę meczową, a po chwili przypieczętował zwycięstwo jastrzębian uderzeniem z przechodzącej piłki (25:17).

MVP: Benjamin Toniutti

Jastrzębski Węgiel – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

Cuprum: Strulak (6), Kwasowski (2), Granieczny (L), Ferens (8), Lorenc (7), Lipiński (5), Hanes (1), Berger (3)

Jastrzębie: Toniutti (1), Patry (11), Sclater (1), Gladyr (5), Fornal (9), Szymura (12), Popiwczak (L), Huber (10)