Wygrywamy w Suwałkach za 3 punkty!

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

Miedziowi odbyli swoją najdłuższą podróż w sezonie, z której wracają z kompletem punktów. W 6. kolejce PlusLigi pokonali Ślepsk Malow Suwałki w trzech setach. 

Pierwszy punkt w tym meczu zapisaliśmy na swoim koncie po autowym ataku Bartosza Filipiaka (0:1), mimo to spotkanie zapowiadało się obiecująco. Świetnie radził sobie atakujący zespołu z Suwałk, a po naszej stornie Adam Lorenc, który bardzo szybko posłał asa serwisowego (8:10), w ślad za nim poszedł Paweł Pietraszko i tak napędzała się gra naszego zespołu (12:16).  Szybko zdobyte prowadzenie zostało doprowadzone do końca, a seta atakiem zakończył nasz atakujący.

W drugiej partii to również my przejęliśmy inicjatywę i zbudowaliśmy prowadzenie (7:11).  A punktową zagrywką popisał się nasz kapitan. Ten set miał też cichego bohatera. Ostatni punkt widowiskową obroną piłki zdobył libero – Maksymilian Granieczny. Takim sposobem podopieczni trenera Pawła Ruska prowadzili już 0:2 w całym spotkaniu.

Trzeci set pewniej zaczęli gospodarze (8:6), ale dalsze losy seta toczyły się już podobnie do poprzednich. Od stanu (13:10) to znowu nasza gra wyglądała lepiej. Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi środkowi, którzy aż 10 razy skutecznie zablokowali rywala.  Paweł Pietraszko do udanych akcji na siatce dorzucił jeszcze punkt z pola zagrywki, zaserwował asa i rozstrzygnął losy całego spotkania. Świetnie w meczu zaprezentował się, debiutujący w podstawowym składzie – Adam Lorenc, który zdobył 19 punktów i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

MVP: Adam Lorenc

Ślepsk Malow Suwałki — KGHM Cuprum Lubin  0:3 (20:25, 23:25, 17:25)

Cuprum: Strulak (5), Kwasowski (10), Granieczny (L), Ferens (7), Gerlinski (2), Lorenc (19),  Pietraszko (9)

Ślepsk: Stajer (4), Gallego (6), Filipiak (16), Stern (7), Halaba (9), Buculjević (3)