Wygrywamy za DWA z Treflem Gdańsk

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

W meczu 19. kolejki siatkarze Miedziowi po pięciosetowym pojedynku pokonali wyżej notowany zespół Trefla Gdańsk. Dopisaliśmy cenne dwa punkty do tabeli.

Dobrze mecz otworzyli goście (1:2). Kiedy w polu zagrywki pojawił się Jakub Strulak Miedziowi trzykrotnie zapunktowali blokiem (4:2). Po asie Jake Hanesa przewaga wzrosła (14:9). Dystans zmniejszył się, dopiero gdy z dobrej strony zaprezentował się Piotr Orczyk, jednak to nie wystarczyło i pierwszego seta zakończył skutecznym atakiem Alex Berger (25:21)

W drugiego seta to my lepiej weszliśmy  (3:0). Przy zagrywce Mikołaja Sawickiego gdańszczanom udało się wypracować cenne dwa oczka przewagi (6:8). Po asie serwisowym Hanesa zbliżyliśmy się jeden punkt do rywali (13:14), jednak im dłużej trwał mecz, tym lepiej wyglądała gra przyjezdnych. Tym samym po ataku Sawickiego stan meczu uległ wyrównaniu (25:20).

Trzecia partia zaczęła się od wyrównanej gry (6:6). Kajetan Kubicki posłał asa serwisowego (7:6). Hanes czujnie na siatce i cały set toczy się bez wyraźnej przewagi jednego zespołu (16:16). Mikołaj Sawicki dołożył punkt bezpośrednio z zagrywki (18:22). Dużym sprytem wykazał się Alex Berger i  stanęliśmy przed ostatnią szansą na dogonienie rywali (21:23). Bardzo dobrze prezentujący się w meczu Piotr Orczyk zakończył trzeciego seta (21:25).

Lepiej czwartą partię rozpoczęli Miedziowi (4:1), a wysoka skuteczność w ataku utrzymywała przewagę. Dopiero as serwisowy Patryka Niemca zmniejszył nieco dystans między drużynami (11:15). Sawicki został zatrzymały na bloku i zaczęliśmy się napędzać w decydującej fazie seta (20:16). Orczyk zablokowany na siatce i o wyniki w meczu musiał rozstrzygnąć tie-break (25:21).

Początek piątego seta to rywalizacja punkt za punkt (5:5). Uciekliśmy na trzy punkty przewagi (10:7). Bardzo dobrze w tie-breaku zaprezentował się kapitan Miedziowych. Cieszyliśmy się ze zwycięstwa po jeszcze jednym błędzie przeciwników – tym razem w wykonaniu Sawickiego (10:15).

MVP: Jake Hanes

KGHM Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 3:2 (25:21, 20:25, 21:25, 25:21, 15:10)

Cuprum: Strulak (8), Berger (12), Kwasowski (9), Masłowski (L), Hanes (22), Hanes (29), Kubicki (2), Ferens (8), Pietraszko (8)

Trefl: Sasak (18), Urbanowicz (1), Niemiec (5), Sawicki (19), Koykka (L), Zaleszczyk (5), Nasevich (3), Kampa (2), Orczyk (16)