Wyjazdowa niedziela Miedziowych

AKTUALNOŚCI, MECZE

Dziś udamy się w drogę na Górny Śląsk, gdzie w niedzielę zmierzymy się z GKS-em Katowice w ramach 19. kolejki rozgrywek PlusLigi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30 i będzie transmitowane przez telewizję Polsat Sport. 

Nasz niedzielny przeciwnik obecnie znajduje się na 8. miejscu w tabeli. W ostatnim czasie wygrał dwa spotkania i jedno przegrał dopiero w tie-breaku, więc można powiedzieć, że katowiczanie są na fali wznoszącej. Mimo że bilans spotkań z GKS-em zdecydowanie jest po naszej stronie, wiemy, że będzie to bardzo trudne starcie. Do tej pory mierzyliśmy się z katowickim zespołem 11 razy, z czego raz zwyciężyli siatkarze ze stolicy Górnego Śląska, a 10 razy triumfowaliśmy my. Na 11 spotkań aż 5 kończyło się tie-breakiem. Ostatni raz z GKS-em graliśmy w 6. kolejce tego sezonu u siebie w hali RCS. Wtedy zwyciężyliśmy 3:1, a najlepszym zawodnikiem został wybrany Wojciech Ferens – zdobywca 22 punktów.

Najlepiej punktującym w zespole Grzegorza Słabego jest atakujący Jakub Jarosz. Co ciekawe ma on na swoim koncie tyle samo punktów co nasz przyjmujący Marcin Waliński – jest to 248 oczek. Wyżej (na 6. pozycji w klasyfikacji) plasuje się Remigiusz Kapica z dorobkiem 275 punktów.

Spotkanie z GKS-em Katowice odbędzie się w niedzielę 6 lutego o godz. 20:30 w Ośrodku Sportowym „Szopienice”. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

19. kolejka PlusLigi 2021/2022

GKS Katowice – Cuprum Lubin

Niedziela (6.02.2022), godz. 20:30, Ośrodek Sportowy „Szopienice”, ul. 11 Listopada 16, Szopienice