Wystartował fantasy menedżer Ligi Mistrzów Świata

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Właśnie ruszył kolejny sezon oficjalnego fantasy menedżera PlusLigi „Wygraj Siatkarską Ligę”. Już teraz każdy może się zarejestrować, stworzyć własną drużynę, stanąć do walki o nagrody i pokazać, że jesteście najlepszym prezesem w PlusLidze. Na kogo wydacie swoje gwarantowane w budżecie 27 milionów wirtualnych złotych?

Wszystko o konkursie: https://wygrajsiatkarskalige.pl/
Oficjalny profil #WSL na FB: https://www.facebook.com/wygrajpolskaligesiatkowki/

Przypomnijmy, że #WygrajSiatkarskąLigę przyciąga tysiące menedżerów, którzy co roku rywalizują nie tylko o końcowe zwycięstwo, lecz także o wygrane klasyfikacje kolejki, miesiąca, a przede wszystkim mogą wyzywać na pojedynki czy tworzyć ligi prywatne z przyjaciółmi. W menedżera grywają całe rodziny, a nasza zabawa pozwala lepiej poznać wszystkich graczy PlusLigi.

W zeszłej edycji mieliśmy zarejestrowanych 47 tysięcy użytkowników, konkurs zanotował ponad 5 milionów odsłon, rywalizowało w sumie 22 tysiące drużyn, stworzono 535 lig prywatnych. W zabawie triumfował Mateusz Stawiski z Gorzowa Wielkopolskiego, menedżer klubu ZRIF.

Najkosztowniejszym graczem w zabawie jest gracz PGE Skry Bełchatów Jakub Kochanowski (4,5 mln wirtualnych złotych).

Zasady zabawy są bardzo proste. Spośród wszystkich zawodników grających w PlusLidze „kupujemy” dwunastu – po trzech środkowych i przyjmujących, po dwóch atakujących, rozgrywających i libero. Żeby jednak nie było łatwo, wprowadzono ograniczenia – z jednego klubu ligowego może być co najwyżej dwóch siatkarzy, a na zakup zawodników mamy jedynie 27 milionów wirtualnych złotych.

Następnie z naszej dwunastki musimy wyselekcjonować podstawową siódemkę – dwóch środkowych, dwóch przyjmujących, rozgrywający, atakujący i libero. Jednego z nim mianujemy kapitanem (punktuje podwójnie), a jednego wicekapitanem (punktuje podwójnie w przypadku, gdy nie zagra kapitan). Podstawowa siódemka od pierwszej kolejki PlusLigi zaczyna zbierać dla nas punkty.

Przypominamy, że do czas rozpoczęcia 1. kolejki, a dokładniej do 26 października, do godziny 14.30, możemy w swojej drużynie robić nieograniczoną liczbę transferów, przesuwać zawodników z rezerwy do składu podstawowego i odwrotnie, a także wyznaczać kapitana i jego zastępcę.

Po rozpoczęciu 1. kolejki wszystkie nasze operacje w składzie będą dotyczyć następnej rundy spotkań. To co najważniejsze – mamy ograniczoną liczbę transferów. Przed każdą kolejką możemy dokonać dwóch darmowych operacji kupna-sprzedaży. Każdy następny transfer to minus 5 punktów odjętych z dorobku punktowego najbliższej kolejki.

W przerwie między sezonami postanowiliśmy zmodyfikować delikatnie zasady dotyczące bonusów. Do tej pory „KAPITANÓW DWÓCH” i „DO ATAKU!” mogliśmy wykorzystać w dowolnym momencie. W nowej edycji obie funkcje będzie można użyć tylko i wyłącznie w fazie zasadniczej (kolejki 1- 26).