Zabrakło przysłowiowej jednej piłki

AKTUALNOŚCI

Półfinały mistrzostw Polski juniorów dobiegły końca. Nasi zawodnicy ostatecznie nie wywalczyli awansu do najlepszej ósemki w kraju, lecz zabrakło naprawdę niewiele. O podsumowanie rywalizacji poprosiliśmy trenera Norberta Śrona.

Cuprum Lubin: Pierwszy przeciwnik to drużyna Lotosu Trefla Gdańsk. Prowadzicie 2:1 w setach i 24:22 w czwartym. Piłka meczowa w górze, Adrian Kopij atakuje z prawego skrzydła, Ty podskakujesz z radości i…
Norbert Śron: I sędziowie pokazują aut. Byliśmy pewni, że piłka wpadła w boisko. Byłoby po meczu, a tak chwilę później to my robimy kilka prostych, niewymuszonych błędów i przegrywamy seta 24:26. Tie-break po naszej koncertowej grze prowadzimy 12:10, lecz niestety przegrywamy tego seta 13:15 i w rezultacie cały mecz 2:3.

Dzień później gracie z gospodarzami, drużyną Jastrzębskiego Węgla mecz o „życie”. Mecz, który okazał się ozdobą tego turnieju.
Pierwszy set wygrywamy po niesamowitej końcówce 26:24. W drugim secie prowadzimy 24:22 i przegrywamy 25:27. W trzecim secie prowadzimy 24:20. Po raz kolejny przegrywamy końcówkę, a w rezultacie wygrany mecz. W czwartym secie już się nie podnieśliśmy i ostatecznie przegrywamy cały mecz 3:1.

Wielki niedosyt?
Oczywiście. Przeciwnicy leżeli na przysłowiowych deskach. Wystarczyło zdobyć jeden punk… Finał mistrzostw Polski był na wyciągniecie ręki.

Czego więc zabrakło?
Oprócz problemów organizacyjno-kadrowych, gdyż na półfinały pojechaliśmy z dziewięcioma zawodnikami, ponieważ zespół przetrzebiła mi grypa, z pewnością zabrakło wiary w końcowy sukces, agresji i pewności siebie w końcówkach setów.

Osobista porażka?
W innych okolicznościach po takim turnieju zapewne by tak było. Ja natomiast jestem dumny ze swoich zawodników. Przy tak dużych problemach organizacyjnych w tym sezonie jeśli chodzi o juniorów, należą im się wielkie słowa uznania. Im oraz ich rodzicom. Pamiętajmy, że Ci chłopcy doszli do półfinałów mistrzostw Polski! Tym samym na około 200 klubowych zespołów startujących w tych rozgrywkach uplasowaliśmy się na 13. miejscu w kraju. Takiego wyniku w młodzieżowej siatkówce Lubin jeszcze nie miał! Na dodatek ci sami zawodnicy mają szanse jeszcze walczyć o medal w rozgrywkach Młodej Ligi (mistrzostwa Polski do lat 23). Jestem przekonany, że te doświadczenia zaprocentują w przyszłości i jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z wyników tego zespołu i gry zawodników.