Zasłużony awans do PlusLigi

AKTUALNOŚCI

Nowym atakującym naszej drużyny w sezonie 2020/2021 rozgrywek PlusLiga jest Adam Lorenc. Nasz nowy zawodnik ma 21 lat i trafił do Lubina z Tauron 1. Ligi. Lorenc ma za sobą bardzo udany sportowo sezon. W zakończonych rozgrywkach pierwszoligowych zgromadził 6 statuetek MVP , a występując w 25 meczach zdobył dla drużyny 299 punktów. Dwa poprzednie sezony atakujący spędził w barwach APP Krispol Września, gdzie wraz z drużyną sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski 1. Ligi w 2019 roku. Zawodnik jest również Mistrzem Polski w siatkówce plażowej Juniorów z 2017 roku oraz najlepszym atakującym Mistrzostw Polski Junirów w 2017 roku.

Adam! Witamy wśród Miedziowych i liczymy na twoją waleczność oraz talent w nadchodzącym sezonie rozgrywek PlusLigi!

Do tej pory grałeś na zapleczu PlusLigi. Jakie emocje Ci towarzyszą wchodząc do najwyższej klasy rozgrywkowej?

Wchodzę w etap mojego życia, który od początku przygody z siatkówką był moim celem. Zatem towarzyszy mi euforia połączona z determinacją, aby wykorzystać otrzymaną szansę.

Jesteś gotowy mierzyć się z najlepszymi?

Jestem młodym zawodnikiem i wiem, że dużo rzeczy mam jeszcze do przepracowania. Uważam jednak, że jestem już gotowy ogrywać się z najlepszymi, a także rywalizować z nimi.

Jak chciałbyś, żeby wyglądał twój debiutancki sezon?

Myślę, że nie będzie zaskoczeniem jeśli powiem, że chciałbym oczywiście żeby wyglądał jak najlepiej! Liczę na sporo wygranych meczów, wiele szans do pokazania się na boisku, wiele statuetek MVP…

Na co kibice Cuprum Lubin mogą liczyć w przyszłym sezonie mając Ciebie w drużynie?

Jestem energicznym, radosnym i zawziętym siatkarzem! Mam nadzieję, że dostarczę kibicom wiele powodów do radości i wspólnego świętowania. Na pewno mogą liczyć na to, że gdy tylko będę na boisku dam z siebie 100%, aby pomóc drużynie.

 

Adam Lorenc – atakujący

data urodzenia: 30.10.1998 r
wzrost: 197
zasięg z wyskoku do ataku:  355