Brazylijczyk w barwach Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

Daniel Muniz de Oliveira to kolejny siatkarz, który zasili szeregi drużyny Miedziowych w nowym sezonie rozgrywek PlusLiga. Ten 22-letni przyjmujący dwa poprzednie sezony grał w brazylijskiej Superlidze – w drużynach Apan Volei/Blumenau i Maringa Volei. W zakończonych rozgrywkach Oliveira wystąpił w 21 meczach (75 setach) i zdobył łącznie 239 punktów z czego 30 z zagrywki, grał ze skutecznością w przyjęciu na poziomie 54,6% oraz w ataku na poziomie 50%. Nie będzie to pierwszy europejski kontrakt naszego nowego zawodnika, gdyż w sezonie 2017/2018 reprezentował on barwy greckiego Pamvochaikos V.C.

Daniel co wiesz o polskiej PlusLidze? 

Od kiedy zacząłem zawodowo grać w siatkówkę wiele razy słyszałem, że polska liga jest jedną z najsilniejszych w świecie. I uważam, że rzeczywiście tak jest.

Jakie są twoje oczekiwania w nadchodzącym sezonie?

Marzyłem o tym, żeby zagrać w PlusLidze a teraz mam taką możliwość. Jestem więc podekscytowany i zdeterminowany do tego, by sezon był dobry. Zamierzam ciężko pracować i dać z siebie wszystko na boisku tak, by osiągnąć z drużyną jak najlepsze wyniki i ucieszyć lubińskich kibiców.

Co słyszałeś o Polsce i Polakach?

Nie wiem zbyt wiele o polskiej kulturze i obyczajach, ale wiem za to że Polacy ogromnie kochają siatkówkę i są wspaniałymi kibicami! Mam w planie wiele się nauczyć o kraju i jego mieszkańcach, a przede wszystkim cieszyć się pobytem w Polsce.

Daniel Oliveira – przyjmujący

data urodzenia: 21.08.1997 r
wzrost: 194