Zespół Cuprum Lubin rozpoczął przygotowania!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W poniedziałek, 2 września zawodnicy Cuprum Lubin po raz pierwszy spotkali się w lubińskiej hali sportowej. Wśród podopiecznych Marcelo Fronckowiaka brakuje dwóch zawodników, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich kadr przygotowujących się do ME.

12 siatkarzy przystąpiło do poniedziałkowych testów, które odbyły się w lubińskiej hali pod okiem specjalistów z New Level Sport. Testy miały na celu ukazanie formy zawodników, a także ocenę sił mięśni po przerwie wakacyjnej. Wśród siatkarzy, którzy pojawili się w poniedziałek w Lubinie znaleźli się dobrze znani z poprzednich sezonów Maciej Gorzkiewicz, Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ziobrowski, Bartosz Makoś i Bartłomiej Zawalski, a także nowi zawodnicy ekipy Miedziowych. W pierwszych tygodniach przygotowań zabraknie z kolei Miguela Tavaresa i Maksima Morozau, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji przygotowujących się do Mistrzostw Europy.

Każdy z 12 zawodników został dokładnie przebadany przez New Level Sport. –  Do testów został wykorzystany sprzęt diagnostyczny marki Vald Performance, służący ocenie sił mięśni kulszowo-goleniowych i mięśni przywodzicieli i odwodzicieli bioder, a także sił i parametrów związanych ze skocznością zawodników – skomentował Michał Aleksandrowicz, New Level Sport. Zawodnicy do poszczególnych etapów testów przystępowali pojedynczo, dzięki czemu z każdy z nich został dokładnie przebadany. – Sprzęt ten pomaga ocenić zdolności motoryczne siatkarzy i prowadzić ich treningi w taki sposób, by zmaksymalizować wyniki na boisku, jednocześnie zabezpieczając ich przed kontuzjami – dodał przedstawiciel New Level Sport. – Testy przebiegły pomyślnie, a wyniki zostały wstępnie ocenione jako pozytywne. Podczas ich wykonywania nie doszło do żadnych zakłóceń, a w motoryce zawodników nie wykryto nieprawidłowości – zakończył Michał Aleksandrowicz.

Po zakończonych testach zawodnicy udali się na krótką jednostkę treningową w siłowni, a po południe spędzili grając w siatkówkę plażową. W pierwszym tygodniu podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka skupiać się będą na poprawianiu wydolności i powoli będą wprowadzani w trening z piłkami.

Przypominamy, że pierwsze sparingi zespół Cuprum Lubin rozegra w Legnicy (21 – 22.09), gdzie zmierzy się z drużynami Jastrzębskiego Węgla, GKS-u Katowice i Asseco Resovii Rzeszów. Dla zawodników Marcelo Frąckowiaka najważniejszy będzie jednak turniej rozgrywany w lubińskiej hali w dniach 4-5.10. na który bardzo serdecznie zapraszamy!